„Kochaj i Żyj” – Kozak System & Red Lips

Do spotkania zespołów i pomysłu nagrania wspólnego utworu doszło podczas ostatniego KFPP w Opolu, gdzie RED LIPS zdobył „SuperJedynkę”, a Kozak System był pierwszym w historii festiwalu zespołem z Ukrainy, który wystąpił w opolskim amfiteatrze na zaproszenie Maryli Rodowicz i wykonał specjalnie napisany na tę okazją utwór „ I warto czekać”.

Album „Kochaj i Żyj” trafi do sprzedaży 30.04 nakładem Lou&Rocked Boys.
(Kup album : http://punkshop.pl/produkt/kochaj_i_zyj,kozak_system,29866)
Na najnowszym wydawnictwie zespołu pojawi się grupa znakomitych polskich artystów, od Maryli Rodowicz, Eneja, Megitza, Maleo po Rootzmans.

Muzyczna forma albumu to nadal charakterystyczny i niepowtarzalny “kozak rock” czyli miks takich stylów jak: rock, ukraińska muzyka folkowa, reggae, ska.
Niespodzianką są także teksty napisane przez wybitnych ukraińskich współczesnych mistrzów pióra. Muzycy mówią, że album jest “do bólu szczery”. To zapis przeżyć i emocji związanych z wydarzeniami na Ukrainie.

Kozak System określany jest przez ukraińskie media jako numer jeden zespołów folk–rockowych na Ukrainie oraz ich najlepszy muzyczny towar eksportowy.
Od pierwszego dnia protestów w Kijowie na Majdanie, zespół był zaangażowany w pomoc protestującym. Jest pierwszym zespołem, który zagrał koncert dla kilkusettysięcznego tłumu protestujących na Majdanie, a dziś ich koncerty stały się stałym elementem wydarzeń na Ukrainie.
Zespół jest źródłem informacji i komentarzy związanych z wydarzeniami rozgrywającymi się na Majdanie dla opinii publicznej także poza granicami Ukrainy (m.in. w Polsce, USA).

Album zawiera utwór “Brat za brata” nagrany z Darkiem Malejonkiem i grupą Enej, który stał się hymnem wydarzeń na Majdanie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e