Kieliszek wina dziennie receptą na długowieczność

Od dawna naukowcy próbują zdefiniować uniwersalną receptę na długie życie. Najnowsze badania wskazują, że sekretem może być codzienne picie alkoholu.

Zdrowa dieta, regularne ćwiczenia, odwiedzanie egzotycznych gorących źródeł w celu oczyszczenia ciała – wielu rzeczy już próbowano, by zapewnić sobie długowieczność.
Jednak badanie wykazało, że kluczem do osiągnięcia wieku 90 lat może być kilka kieliszków alkoholu na noc i przybranie kilku dodatkowych kilogramów.

Dr Claudia Kawas, specjalistka w dziedzinie neurologii z University of California, przedstawiła na dorocznej konferencji American Association for Advance of Science w Austin w Teksasie wyniki badań, które przeprowadziła w ciągu ostatnich 15 lat.

Ona i jej zespół rozpoczęli w 2003 roku badanie osób w wieku 90+, aby określić czynniki, które wpływają na to, że niektórzy ludzie osiągają wiek 90 lat i więcej, a inni nie.
Naukowcy przebadali 1700 osób między 90 a 99 rokiem życia, sprawdzając, w jaki sposób ich codzienne nawyki wpływają na ich zdrowie.
Odkryli, że ci, którzy spożywają około dwóch szklanek piwa lub kieliszków wina dziennie, byli o 18 procent mniej podatni na przedwczesną śmierć.
Co więcej, ci, którzy mieli niewielką nadwagę, ale nie byli otyli, znaleźli się w grupie osób w grupie o zmniejszonej szansie na wczesną śmierć o 3 procent.

“Nie mam żadnego wytłumaczenia, ale mocno wierzę w to, że picie w nieznacznych ilościach poprawia długowieczność” – powiedziała na konferencji dr Kawas.
Umiarkowane picie nie było jedyną odnotowaną czynnością, która miała pozytywny wpływ na zdrowie uczestników badania. Regularne ćwiczenia i spędzanie czasu na uprawianiu swojego hobby mają również związek z dłuższym życiem.
Ci, którzy spędzali dwie godziny dziennie na ćwiczenia, mieli o 21 procent mniejszą szansę na przedwczesną śmierć. Zgodnie z badaniami, 15 – 45 minut codziennej aktywności fizycznej również zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci o 11 procent.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e