Katastrofa śmigłowca w Nowym Jorku

Pięć osób zginęło w wypadku śmigłowca w Nowym Jorku. Katastrofę przeżył pilot maszyny.

W niedzielę śmigłowiec z sześcioma osobami na pokładzie rozbił się na East River w Nowym Jorku. Wszyscy pasażerowie nie żyję, podczas gdy ocalał.
Chwile, zanim zderzyły się z lodowatymi wodami rzeki, pilot gorączkowo wzywał pomoc, informują amerykańskie media.

“Mayday, mayday, mayday” – miał sygnalizować pilot. “Awaria silnika.” Mamy awarię silnika nad East River”.

Dwóch z pięciu pasażerów zginęło na miejscu zdarzenia, a trzech zostało zabranych do dwóch szpitali, gdzie orzeczono ich zgon, potwierdziła w poniedziałek nowojorska policja i straż pożarna.
Pilot uwolnił się z maszyny i został uratowany. Zabrano go do szpitala, udzielono pomocy, po czym został on zwolniony do domu w dobrym stanie.

Federalna Administracja Lotnictwa stwierdziła, że Eurocopter AS350 obniżał siłę na północny kraniec wyspy Roosevelt około godziny 19:00. i badał. National Transportation Safety Board oświadczyła, że w poniedziałek do Nowego Jorku przybędzie zespół dochodzeniowy, który zbada incydent.

“To wielka tragedia”, powiedział w niedzielę na konferencji prasowej komisarz Departamentu Straży Pożarnej Daniel Nigro. “Trochę to trwało, zanim nurkowie wyciągnęli tych ludzi”.
Nigro powiedział, że kiedy nurkowie dotarli do helikoptera, był on odwrócony, 50 stóp pod wodą. Temperatura wody wynosiła poniżej 40 stopni Fahrenheita i w miejscu tym występowały prąd cztery mile na godzinę.
Pasażerowie byli zakleszczeni w maszynie, mocno przypięci pasami i aby ich uwolnić, ratownicy musieli najpierw je przeciąć. Do akcji ratowniczej włączyła się też Straż Przybrzeżna.

Komisarz nowojorskiej policji James O’Neill powiedział, że samolot został zarejestrowany w firmie Liberty Helicopters, która realizuje przeloty dla turystów, był wynajęty na prywatną sesję zdjęciową.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e