KARYKATURA, HUMOR , SATYRA…

Spotkanie z karykaturzystą
RYSZARDEM DRUCHEM

Środa 30 sierpnia 2017 r., godz. 12:30.
Klub Amber, 71 India St., Greenpoint, NY

Tel.718-388-8388
Po spotkaniu poczęstunek.
Wstęp wolny.

RYSZARD DRUCH
  – (ur. 1952) absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W 1988 roku przyjęty do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Laureat konkursów rysunku satyrycznego m.in. sześciokrotnie wyróżniony przez Muzeum Karykatury w Warszawie za prace zgłoszone do cyklicznego konkursu “Cztery Pory Karykatury”  w latach 2014 – 2017).
Promotor  polskiej kultury w USA, od 2003 roku kieruje Druch Studio Gallery w Trenton, NJ, gdzie od 2001 roku organizuje comiesięczne Salony Artystyczne i prowadzi ognisko plastyczne (“Akademię Sztuk Pięknych”) dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zorganizował ponad 20 indywidualnych wystaw rysunku satyrycznego, ilustracji i malarstwa w Polsce, USA i na Węgrzech. Nauczyciel Polskiej Szkoły “OGNIWO” w Trenton, NJ.  Od 1997 roku prowadzi własny  Kabaretu „ODLOT”.
Autor dwóch książek, wielu artykułów oraz rysunków prasowych. Za osiągnięcia artystyczne i promocję polskiej kultury w USA odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP.

 

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e