Kamizelka kuloodporna uratowała życie nowojorskiego policjanta

Funkcjonariusz NYPD został postrzelony w czwartek podczas interwencji w Brooklynie. Miał na sobie kamizelkę kuloodporną, co uratowało mu życie.

Komisarz NYPD James O’Neill powiedział, że kilku policjantów odpowiedziało na wezwanie na numer alarmowy 911 do jednego z domów przy Ridgewood Avenue, nieopodal Essex Street w dzielnicy Cypress Hills, w którym przebywa “osoba niezrównoważona emocjonalnie”. Telefonująca kobieta mówiła, że to jest jej 29-letni syn, nieuzbrojony i nieagresywny.

Kilku oficerów i personel pogotowia ratunkowego weszli do domu, podczas gdy jeden z funkcjonariuszy, 30-letni Hart Nguyen poszedł na tyły domu, ponieważ kobieta stwierdziła, że syn może próbować uciekać tylnymi drzwiami, mówił O’Neill. Gdy oficer zbliżył się do tylnej sypialni, mężczyzna wystrzelił kilkukrotnie, trafiając go dwa razy w klatkę piersiową i raz w prawą rękę. Kamizelka kuloodporna zatrzymała kulę. Po strzelaninie, mężczyzna zabarykadował się w sypialni, po czym targnął się na własne życie.
Pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy policjantowi na miejscu, a następnie przewieziono go w stabilnym stanie do Jamaica Hospital.
O’Neill i Burmistrz Bill de Blasio odwiedzili oficera w jego szpitalnym pokoju. Burmistrz powiedział, że 30-letni policjant wykazał się “wielką postawę”
“Oficer został postrzelony, odpowiadając na wezwanie. Dzięki jego treningom i wyposażeniu policyjnemu oczekuje się, że w pełni wyzdrowieje” – powiedział burmistrz de Blasio.


W pitek po południu, oficer Hart Nguyen opuścił szpital.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e