Kalejdoskop Andrzeja Piasecznego

Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów Andrzej Piaseczny nagrał płytę z Metropole Orkest, jedną z najbardziej uznanych orkiestr na świecie. Projekt ten nie ma precedensu w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Premiera albumu będzie miała miejsce  24 marca.

„Kalejdoskop“ Andrzeja Piasecznego to barwna, zaskakująca i niepowtarzalna płyta. Mimo że znajdują się na niej znane wszystkim piosenki, to jednak brzmią one zupełnie inaczej. Artysta tym razem zaproponował autorskie interpretacje nie tylko znanych, ale wręcz uwielbianych utworów, więc każdy będzie mógł przeżywać je przez pryzmat własnych doświadczeń, każdy będzie mógł dodać do nich osobiste sentymenty, skojarzenia i wzruszenia tym bardziej, że znajdą się na niej takie przeboje jak: „Do kołyski” z repertuaru zespołu Dżem, „Zanim zrozumiesz” Varius Manx czy „List” wylansowany przed laty przez grupę Hey.

Na wymienionych tytułach lista nie kończy się, ale dopiero zaczyna. Andrzej Piaseczny tchnął nowe życie również w piosenki, które wylansowali: Kayah, Myslovitz, Robert Gawliński i Edyta Bartosiewicz, przypomina też własne hity. Pierwszy z nich – „Ja (moja twarz)” – to jeden z jego hotów wylansowanych w czasach Mafii, drugi – „Wszystko trzeba przeżyć” – w oryginale ukazał się na trzeciej solowej płycie artysty. Oprócz najnowszej klasyki polskiej piosenki Piaseczny proponuje na nowym albumie dwie premierowe kompozycje, które na pewno równie szybko trafią do serc fanów.

„Kalejdoskop” to śmiały pomysł, ale wokalista nie szczędził sił i środków, by zrealizować swoje marzenia. Na płycie towarzyszy mu zapierająca dech w piersi, pięćdziesięcioosobowa Metropole Orkest, wyśmienita holenderska orkiestra, która swojego czasu akompaniowała m.in. Elli Fitzgerald, Brianowi Eno, Patowi Metheny’emu i Bono, a ostatnio współpracowała chociażby z Antony and the Johnsons i Within Temptation.

Nagrań dokonano w Hilversum koło Amsterdamu, w studiu Muziekcentrum van de Omroep. Płyta została zaaranżowana w ciekawy sposób przez młodego, niezwykle utalentowanego aranżera Roberta Lewandowskiego. Ta współpraca nie ma precedensu w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Specjalna edycja albumu „Kalejdoskop” będzie zawierała dodatkowo jedną jedną nową piosenkę oraz film DVD nakręcony podczas prac nad płytą i materiały z nagrań z Metropole Orkest. Premiera tego wydawnictwa będzie miała miejsce 24 marca.

Opracował: Wojciech Maślanka (na podstawie materiałów promocyjnych)
Zdjęcie: Sony Music Poland

 

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e