International Hot Dog Eating Contest

Joey „Jew” Chestnut pochodzący z San Jose w Kalifornii po raz szósty z rzędu zdobył tytuł mistrza świata w jedzeniu hot – dogów. W ciągu 10 minut zjadł 68 bułek z parówką. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Sonya “Black Widow” Thomas z Aleksandrii w stanie Wirginia, która w regulaminowym czasie skonsumowała 45 hot- dogów (o 4 hot-dogi więcej niż w ubiegłym roku) i ustanowiła tym samym nowy rekord świata kobiet w tym konkursie.

Co roku 4 lipca, w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych na nowojorskim półwyspie Coney Island, począwszy od 1916 roku, sieć barów szybkiej obsługi Nathan`s Famous organizuje „International Hot Dog Eating Contest” . Zawody te przyciągają zawsze tysiące nowojorczyków. W tym roku pojedynek „pożeraczy hot-dogów”, mimo uciążliwego upału oglądało na żywo blisko 40 tysięcy osób.
Wielką niespodziankę sprawiła Sonya Thomas, która wygrała konkurs kobiet pobijając swój dotychczasowy rekord. Ta młoda, filigranowa dziewczyna spałaszowała w ciągu 10 minut 45 kanapek. Nagrodzono ją 10 tysiącami dolarów i różowym pasem Championa. Drugie miejsce zajęła Julia Lee z Memphis, w stanie Maryland ( 33 hot-dogi, nagroda – 5.000 dolarów). Lee zdobyła również drugie miejsce w ubiegłym roku. Trzecie miejsce uzyskała Michelle Lesco, z Tuscon w Arizonie (25 i pół hot-doga, nagroda – 2.500 dolarów). Dodajmy, że konkurs kobiet rozegrano po raz pierwszy w ubiegłym roku, a rywalizację w 2011 roku wygrała tegoroczna zwyciężczyni Sonya Thomas. Joey Chestnut, pseudomim Szczęki, mistrzostwa rozpoczął bardzo szybko, pożerając 10 hot-dogów na minutę. Potem nieco zwolnił, zjadając 6,8 hot-doga na minutę. Żaden z rywali nie zdołał zagrozić mistrzowi, który zdominował konkurs i rywalizację zakończył wynikiem 68 zjedzonych hot – dogów w ciągu 10 minut. Joey otrzymał 10.000 dolarów i musztardowy żółty pas. Odległe drugie miejsce zajął Tim Janus (zjedzone 52 hot dogi). W nagrodę dostał 5.000 dolarów. Na trzecim miejscu uplasował się Pat Bertoletti, o którym mówiono, że może pokonać w tym roku Chestnut’a. Zjadł 51 bułek z parówką i zainkasował 2.500 dolarów.
W przerwach zawodów organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje: koncerty zespołów muzycznych, czy pokazy skoków na trampolinie. W trakcie imprezy przedstawiciele Food Bank przekazali organizatorom symboliczny czek na 100 tysięcy hot-dogów dla miasta Nowy Jork. Wśród zaproszonych gości znalazł się MarShon Brooks z Brooklyn NETS. Koszykasz pełnił również rolę sędziego konkursu. Uczczono także 236 rocznicę podpisania Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych z 4 lipca 1776 roku. Wystąpił zespół muzyków z Waszyngtonu przebrany w stroje z czasów Thomasa Jeffersona, Johna Adamsa i Benjamina Franklina.
Dodajmy, że organizator Mistrzostw-Nathan`s Famous została założona przez polskiego imigranta Nathan’a Handwerkera w 1916 roku, który swoją działalność rozpoczynał od małego stoiska na Coney Island. Sprzedawał hot dogi przygotowywane według receptury opracowanej przez jego żonę Idę. Dzisiaj, Nathan`s Famous to sieć barów szybkiej obsługi, która przez lata swej działalności zyskała światowe uznanie za niezrównaną jakość swojego produktu.

Przygotowała: Ewa Jaczynski

Zobacz galerię zdjęć:

Nathan's Famous International Hot Dog Eating ContestREKLAMA


Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e