Ikona polskiej muzyki wraca po 30 latach!

Stan Borys, charyzmatyczny artysta powraca po 30 latach na polski rynek muzyczny. Nowa płyta, zatytułowana nomen omen „Ikona” pojawi się 21 maja. Album promuje singiel pt. „Stokrocie”.

„Stokrocie” to piosenka, w której wokalista, w przekorny i dowcipny sposób, oddaje hołd kobiecie. W tekście artysta raz wychwala i twierdzi, że nie może bez niej żyć, a za chwilę, że jest „zgrozą i mimozą”. To piękne miłosne wyznanie na rockową nutę.
Słowa piosenki napisał Stan Borys, natomiast muzyke skomponowali Adam Abramek i Paweł Sot.

Utwór singlowy jest zapowiedzią najnowszego albumu artysty pt. „Ikona”, którego premiera odbędzie się 21 maja. Będzie to zarazem pierwsza od 30 lat płyta artysty wydana w Polsce. Część materiału na niej zawartego to klasyki Stana Borysa w nowych, „urockowionych” wersjach. Wśród nich są m.in.: takie przeboje jak „Szukam przyjaciela”, „Krzyczę przez sen” oraz „Kyrie”. Część albumu stanowią nowe piosenki. „Stokrocie” jest właśnie jedną z nowych kompozycji, obok między innymi pięknej kołysanki „Prześliczna Zuzanna”, do której Stan Borys napisał muzykę. Nagrania odbyły się w Stanach Zjednoczonych (Filadelfia i Asbury Park w New Jersey) oraz w Polsce (Izabelin Studio). Za produkcję, realizację nagrań i aranżacje odpowiedzialnym był Mariusz Dubrawski, z którym Stan Borys już wcześniej współpracował. Oprócz niego w pracach nad rejestracją i brzmieniem udział wzięli Grzegorz Stępień, Sławomir Regulski, Piotr Zygo i wspomniany Adam Abramek. Masteringu dokonał Jacek Gawłowski. Na uwagę zasługują piękne kompozycje Mariusza Dubrawskiego – „Bajdary” i „Tworzywo”, piosenki, która znalazła się także na wydanej kilka lat temu kompilacji „To miłość mi wszystko wyjaśniła” zawierającej poezję Karola Wojtyły wyśpiewaną przez różnych artystów. Albumem „Ikona” artysta daje nam do zrozumienia, że symfoniczny oraz energetyczny gitarowy rock, to muzyka najbliższa jego sercu. Podkreśla też wrażliwość na poezję, którą z wielką maestrią interpretuje; są to wiersze m.in. Adama Mickiewicza, Jana Lechonia oraz Jana Pawła II.

Posłuchaj singla „Stokrocie”
[gplayer href=”http://www.polskieradionyc.com/audio/Stan Borys-Stokrocie.mp3″][/gplayer]


Stan Borys-Stokrocie
Opracował: Wojciech Maślanka
Zdjęcia: Materiały promocyjne Warner Music Poland

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e