Hillary i Bill Clintonowie wezmą udział w inauguracji Donalda Trumpa

Hillary i Bill Clintonowie wezmą udział w inauguracji prezydenta-elekta Donalda Trumpa. Uroczystość odbędzie się 20 stycznia.

Zgodnie z tradycją, byli prezydenci USA uczestniczą w inauguracji nowo wybranej głowy państwa. Jednak to kłopotliwa sytuacja dla Hillary Clinton, byłej pierwszej damy, jak i kontrkandydatki Trumpa w wyborach prezydenckich.

Jak poinformował New York Magazine, po tygodniach dyskusji między Clinton i jej doradami, ostatecznie podjęto decyzje o uszanowaniu procesu demokratycznego i uczestnictwie państwa Clintonów w uroczystości.

Clintonowie dołączą do prezydenta George’a W. Busha i jego małżonki Laury, a także do prezydenta Jimmy’ego Cartera, który dotychczas był jedynym byłym prezydentem, który potwierdził swoją obecność na uroczystości 20 stycznia.

W wydanym oświadczeniu, biuro Busha poinformowało, że były prezydent i pierwsza dama są “zadowoleni, że mogą być świadkami pokojowego przekazania władzy, co jest znakiem rozpoznawczym amerykańskiej demokracji i zaprzysiężeniu prezydenta Trumpa i wiceprezydenta Pence’a”.

Ze względu na leciwy wiek nie pojawi się 92 – letni były prezydent George H.W. Bush.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e