Harvard – Harris: kolejny spadek poparcia dla prezydenta Trumpa

Zgodnie z wynikami najnowszego badania Harvard – Harris, 42 procent Amerykanów pozytywnie ocenia pracę prezydenta Donalda Trump, a 58 procent twierdzi, że się z nim nie zgadza. 42 proc. badanych uważa, że powinna wobec niego zostać podjęta procedura impeachmentu. 43 procent twierdzi, że nie należy podejmować żadnych działań w tej kwestii.

We wrześniu odsetek osób akceptujących działania prezydenta USA wynosił na krótko 45 punktów procentowych. Z pewnością poparcie dla [rezydenta poszybowało nieco w górę z powodu szerokiego uznania dla reakcji rządu federalnego w sprawie huragany, które zniszczyły stany nad Zatoką Meksykańską.

Od tego czasu Donald Trump wzbudził kontrowersje wygłaszając uwagi o rodzinach Gold Star i ciągłe krytykowanie sportowców, którzy klękają podczas hymnu narodowego. Trump został także poddany krytyce w kwestii jego odpowiedzi na huragan, który spustoszył Portoryko.

Badanie Harvard-Harris wykazało, że 51 procent wyborców twierdzi, że reakcja Trumpa na huragan Maria, który pozostawił miliony mieszkańców Portoryko bez zasilania na kilka tygodni po dotarciu na ląd, była gorsza niż jego odpowiedź na huragany, które dotknęły państwa Zatoki Meksykańskiej.

Podczas gdy kilka badań wykazało, że opinia publiczna nie zgadza się z tym, jak Trump poradził sobie z problemem dotyczącym graczy NFL klęczących podczas hymnu narodowego, to zgodnie z wynikami badania Harvard-Harris, 57 procent wyborców uważa, że gracze powinni stać podczas hymnu narodowego. Tego zdaia jest 90 procent Republikanów i 55 procent niezależnych wyborców. Tylko 31 procent Demokratów zgadza się z tą opinią.

Pozytywna ocena pracy Trumpa w zakresie zarządzania gospodarką przekracza 50 procent. Otrzymał on również 50-procentowe poparcie w kwestii walki z terroryzmem. Niezadowalające opinie zebrał w temacie imigracji i spraw zagranicznych.
Jedynie 38 procent respondentów uważa, że Donald Trump posiada zdolność administrowania rządem.
61 wyborców twierdzi, że kraj jest na złym torze, ale 62 procent stwierdziło, że gospodarka jest “silna”.

Ogólnie Trump jest pozytywnie postrzegany przez 41 procent wyborców, a niekorzystnie przez 56 procent.

Dla porównania, przewodniczącego Izby Reprezentantów Paula Ryana (R-Wis.) korzystnie oceniło 30 procentach badanych, a 51 procent postrzega go źle. Więcej negatynych ocen (52-16) zebrał też lider większości senackiej Mitch McConnell.

29 procent wyborców aprobuje pracę Republikanów w Kongresie.
Demokraci, z kolei, mają 39-procentową pozytywną ocenę i są przychylnie postrzegani przez 68 procent swoich wyborców.
60 procent wyborców twierdzi, że nieprzegłosowanie ważnych przepisów to wina Republikanów w Kongresie, a 40 procent obarcza tym Demokratów. 80 sześć procent jest zdania, że Trump powinien porozumieć się z Demokratami, jeśli nie może uzyskać pełnego paparcia ze strony Republikanów w sprawie przepisów dotyczących imigracji i opieki zdrowotnej.

Ogólnie rzecz biorąc, 42 proc. badanych uważa, że wobec Donalda Trumpa powinna zostać podjęta zostać procedura impeachmentu, by można było usunąć go z urzędu. 43 procent twierdzi, że nie należy podejmować żadnych działań w tej kwestii , a 15 procent, że prezydent powinien zostać poddany krytyce przez Kongres.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e