Guomo krytykuje de Blasio za problem bezdomności w metropolii

Gubernator Andrew Cuomo bierze na cel burmistrza Wielkiego Jabłka Billa de Blasio ostro krytykując go za rosnący problem bezdomności w mieście, szczególnie w nowojorskim metrze.

Cuomo odniósł się do tej kwestii po opublikowaniu w New York Post zdjęcia bezdomnego śpiącego pod siedzeniami jednego z wagonów metra.
Burmistrz obwinił za to MTA. Z kolei prezes agencji MTA zrzucił winę na NYPD za niewłaściwe egzekwowanie przepisów. Ponadto sekretarz prasowy burmistrza podał, że obwinianie NYPD nie poprawi funkcjonowania metra.

W wywiadzie dla NY1, Cuomo powiedział: “Musimy zabrać bezdomnych z pociągów i ze stacji metra, by ludzie czuli się bezpiecznie i by udzielić bezdomnym pomocy, jakiej potrzebują”.
“Nie pomagasz bezdomnej osobie, mówiąc:” Pozwalamy ci spać w pociągu”. Teraz tak właśnie się pomaga bezdomnym osobom. To jest Billie Boggs 50 lat temu. Zapewnij osobie leczenie zdrowia psychicznego, którego potrzebuje, spraw, by miała czyste, bezpieczne schronisko i spraw, aby NYPD robił to, by bezdomni otrzymali pomoc”.

Joyce Patricia Brown (lepiej znana jako Billie Boggs) była bezdomną, która udaremniła wysiłki Nowego Jorku, by zmusić ją do podjęcia psychiatrycznego programu leczenia. W 1987 r. była przymusowo oddana do Bellevue Hospital Center w ramach nowego programu rozpoczętego przez ówczesnego burmistrza Eda Kocha, mającego na celu usunięcie z ulicy niezrównoważonych i potencjalnie niebezpiecznych włóczęgów.
Sąd niższej instancji orzekł, że Brown jest wystarczająco zdrowa, aby zostać zwolniona ze szpitala, ale sąd apelacyjny obalił to orzeczenie. Została ona wypuszczona ze szpitala po 12 tygodniach przymusowego leczenia, gdy sędzia stanowy postanowił, że nie może być leczona przeciwpsychotycznymi lekami wbrew jej woli.

Po tym orzeczeniu chorzy psychicznie bezdomni, którzy nie zaakceptowali pomocy, byli często oskarżani o wykroczenia i więzieni zamiast otrzymać opiekę psychiatryczną.

W końcu Brown zmieniła swoje życie zastępując tymczasowo sekretarkę w NYCLU, a później w 1988 roku wygłosiła na Harvardzie mowę zatytułowaną: “Kryzys bezdomności: widok ulicy”.
Jednak współlokator Boggs w tym czasie powiedział New York Times, że nadal wykazała oznaki swojej schizofrenii, m.in. mamrotając rasowe epitety o siebie. Boggs odrzucała te relacje.
Zmarła w 2005 roku.

Po The Post opublikował zdjęcie przodka śpiące pod ławką w pociągu, Cuomo powiedział w poniedziałek, że bezdomni powinni otrzymywać “leczenie psychiczne, których potrzebują”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e