Gubernator Cuomo przyznaje prawa wyborcze zwolnionym warunkowo

Gubernator Andrew Cuomo wydał dekret dający wszystkim skazanym na zwolnieniu warunkowy prawo głosu w wyborach w stanie Nowy Jork.

Oświadczenie w sprawie przyznania prawa głosu warunkowo zwolnionym Cuomo wygłosił przed tłumem Afroamerykanów, w tym wpływowych przywódców podczas konwencji (National Action Network Convention) Ala Sharptona – amerykańskiego pastora baptysty, działacza na rzecz przestrzegania praw obywatelskich.

Był to przemyślany ruch ze strony Cuomo, by zakomunikować tę wiadomość w środowisku czarnoskórych nowojorczyków, bowiem jego główna przeciwniczka Cynthia Nixon, z którą stoczy on bój o nominację Partii Demokratycznej w prawyborach już intensywnie zabiega o względy Afroamerykanów.

“Nie chcemy, aby ludzie mówili o tym, że są postępowi i nie mogą nam pokazać żadnego postępu” – powiedział w środę Sharpton. “Chcemy, abyś pokazał swoje postępy poprzez to, co robisz” – zaznaczył pastor, dając wyraźny znak po której ze stron się opowiada.

Na kilkudniową konwencję zaproszono licznych polityków z całego kraju, niestety na liście tych, którzy zabiorą głos nie ma Nixon.

W wydanym oświadczeniu Nixon powiedziała, że przez osiem lat Cuomo rządził jak Republikanin: “Nie kupujemy szumu gubernatora wokół tej sprawy. Ograniczenia dla wyborców w Nowym Jorku powinny się zakończyć osiem lat temu, w te dotyczące praw zwolnionych warunkowo po dostęp do wcześniejszego głosowania i automatycznej rejestracji”.

Cuomo nie czyni z Nowego Jorku liberalnego odłamu w tej kwestii poprzez ogłoszenie dekretu. Prawo do głosowania dla zwolnionych warunkowo obowiązuje w 17 stanach i w Washington D.C.

Gubernator Cuomo powiedział, że obecne prawo stanu utrudnia powrót do społeczeństwa.
“Spędziłeś czas, spłaciłeś swój dług, jesteś zwolniony, ale nadal nie masz prawa głosować, jednocześnie mówimy, że chcemy, abyś był częścią społeczeństwa, chcemy, żebyś wrócił z powrotem do społeczności ” – powiedział Cuomo.

Decyzję gubernatora pochwala skonfliktowany z nim burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Ocenił ją w krótkich słowach na Twitterze: „Wspaniały ruch”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e