Grypa zbiera żniwa

Urzędnicy stanu Nowy Jork potwierdzili, że w tym sezonie zmaro na grypę trzecie dziecko. W poniedziałek poinformowano o śmierci 8-letniej dziewczynki z Queensu. Najprawdpodobniej w wyniku wirusa życie straciło jeszcze jedno niezidentyfikowane dziecko.

To najgorsza epidemia grypy, jaką Stany Zjednoczone widziały od lat. Centers for Disease Control and Prevention opublikował w piątek cotygodniowy raport, w którym porównano sezon grypowy, z jakim mamy do czynienia z epidemią świńskiej grypy w 2009 roku.

CDC twierdzi, że w zeszłym tygodniu z przyczyn związanych z grypą w kraju zmarło 10 kolejnych dzieci. Ponad 60 dzieci zmarło od października. CDC informuje, że jeden na 10 zgonów w zeszłym tygodniu był spowodowany grypą, prawie 8 procent wszystkich wizyt w szpitalu było związanych z grypą, a 48 stanów przeżywa szeroko rozprzestrzenioną aktywność grypy. Oregon i Hawaje stanowią dwa wyjątki.

Wielu lekarzy twierdzi, że sezon grypowy nie osiągnął jeszcze szczytów. CDC spodziewa się, że potrwa eszcze co najmniej od czterech do pięciu tygodni.

Przedstawiciele służby zdrowia twierdzą, że szczepionka przeciw grypie pozostaje najlepszą ochroną. Nawet jeśli nie zapobiega całkowicie grypie, może zmniejszyć nasilenie objawów. Nie jest za późno, aby zaszczepić się przeciwko grypie. Zalecają, by szczególnie szczepić dzieci poniżej 5 roku życia, kobiety w ciąży i osoby powyżej 65 roku życia.

Walka z epidemią okazuje się być trudna. Apteki w całym kraju zgłaszają niedobory leków przeciwwirusowych Tamiflu i szczepionki przeciw grypie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e