Golce i przyjaciele na kanonizcję

Golec uOrkiestra, z myślą o kanonizacji Jana Pawła II przygotowała specjalną wersję jednego ze swoich przebojów dedykowanych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Piosenka „Leć muzyczko“ została nagrana w towarzystwie przyjacioł grupy pochodzącej z Milówki.

Najnowszy singiel Łukasza i Pawła Golców to prawdziwy muzyczny majstersztyk. Utwór nagrany z okazji kanonizacji Jana Pawła II urzeka nie tylko rozmachem, ale i przepiękną, wyszukaną aranżacją, dzięki czemu poetycki tekst piosenki zyskuje dodatkową głębię. Piosenka jest zapowiedzią nowej płyty pt. „Golec uOrkiestra symfonicznie“, nad którą liderzy zespołu pracują od kilku miesięcy. Do udziału w produkcji bracia Golcowie zaprosili wielu znakomitych artystów.

Utwór „Leć muzyczko“ zaśpiewali najbardziej rozpoznawalni polscy artyści – Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Rafał Brzozowski, Monika Kuszyńska, Ryszard Rynkowski i Kuba Badach. Nie zabrakło też najmłodszego pokolenia. W symfonicznej wersji „Leć muzyczko“ pojawiły się także utalentowane wokalistki znane z programów „Bitwa na Głosy“ i „Mam talent” – Natalia Sołtysek i Eliza Kania. Niebagatelną rolę odegrał również chór Gospel Rain z Lublina oraz specjalizujący się w ulicznych happeningach perkusyjnych, kilkunastoosobowy zespół bębniarzy Sorrir Por Favor z Krakowa. Wykorzystano też niezwykle bogate instrumentarium, które od wielu lat jest znakiem firmowym Golec uOrkiestry.

Piosenka, będąca zarazem formą modlitwy, jest poruszającym hołdem złożonym polskiemu papieżowi, a jednocześnie historią jego pontyfikatu w pigułce. W prostych słowach opowiada o tym, kim dla Polaków był i nadal pozostaje Jan Paweł II. Utwóe „Leć muzyczko” po raz pierwszy został nagrany w 2002 roku z okazji ostatniej – jak się później okazało – pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Golec uOrkiestra wykonywała tę piosenkę w czasie pożegnania Jana Pawła II na lotnisku na krakowskich Balicach. W kolejnych latach utwór stał się hymnem wielu szkół, noszących imię polskiego papieża.

Dzięki nowej, symfonicznej aranżacji i tak różnorodnemu gronu zaangażowanych do nagrania artystów, piosenka zyskała dodatkowy wymiar: stała się czymś w rodzaju zbiorowego głosu dziękczynienia za niezwykły dar opatrzności, jakim dla Polski i Polaków była osoba Karola Wojtyły, późniejszego papieża Polaka.

Zobacz teledysk:


Opracował: Wojtek Maślanka
Zdjęcie: Arturo Mari/Archiwum rodzinne Golec uOrkiestry

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e