Funkcjonariusze Agencji ds. Imigracji i Kontroli Celnej aresztowali 225 osób w metropolii nowojorskiej


Funkcjonariusze Agencji ds. Imigracji i Kontroli Celnej w Stanach Zjednoczonych (U.S. Immigration and Customs Enforcement, ICE) aresztowali w niecały tydzień w Nowym Jorku, na Long Island i Hudson Valey ponad 200 osób.

Około 80 procent z 225 osób aresztowanych podczas operacji “Keep Safe” w Nowym Jorku miało wcześniej wyroki skazujące za przestępstwa lub oskarżono ich o wykroczenia z udziałem dzieci, przestępstwa seksualne, ataki z bronią w ręku i napaści.

Dyrektor Enforcement and Removal Operations Field Office Operacje Thomas Decker skrytykował lokalne organy ścigania w Nowym Jorku, w mieście, które nazywane jest miejscem azylowym dla imigrantów mówiąc, że ICE stanęło przed problemami dotyczącymi aresztowań.

“ICE nadal boryka się z poważnymi przeszkodami, z przepisami stworzonymi przez lokalnych urzędników, którzy utrudniają współpracę między ICE a lokalnymi organami ścigania” – powiedział Decker.

“Jednak dzięki niestrudzonym wysiłkom mężczyzn i kobiet z ICE ta operacja okazała się wielkim sukcesem. Faktem jest, że tak zwane “miasto-azyl” zapewnia nie tylko schronienie tym, którzy są tu wbrew prawu imigracyjnemu, ale zapewnia także ochronę cudzoziemcom, którzy żerują na ludziach w ich własnych społecznościach, popełniając przestępstwa na wszystkich szczeblach “.

Aresztowania zostały przeprowadzone na początku kwietnia, w ciągu sześciu dni. ICE zwiększyło swoją działalność od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Donalda Trumpa. Część z aresztowanych czeka federalne postępowanie karne, inni zaś zostaną natychmiast deportowani z kraju.

Funkcjonariusze Agencji ds. Imigracji i Kontroli Celnej zatrzymali 56-letniego Haitańczyka z wyrokiem śmierci w areszcie w East Elmhurst. Aresztowano kilku zarejestrowanych przestępców seksualnych i osoby skazane za gwałty lub wykorzystywanie seksualne nieletnich. Jedna osoba, 36-letni mężczyzna mieszkający na Manhattanie był poszukiwany za popełnienie morderstwa w Republice Dominikany.

“Ostatecznie, działania lokalnych polityków nowojorskich chroniły przestępców – cudzoziemców przed egzekwowaniem prawa imigracyjnego i stworzyły kolejny magnes dla większej nielegalnej imigracji, a wszystko odbywa się kosztem bezpieczeństwa samych ludzi, których ochronę mają im zapewnić” – powiedział rzecznik ICE.

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział, że funkcjonariusze policji i pracownicy miasta nie będą “częścią federalnej jednostki deportacyjnej”.
Rzeczniczka jego biura ds. imigracji wzmocniła tę retorykę po wiadomości o aresztowaniach 225 osób.
“Nowy Jork będzie współpracował z partnerami federalnymi w interesie bezpieczeństwa publicznego, ale nie będzie stanowił części egzekwowania prawa imigracyjnego” – powiedziała rzeczniczka burmistrza Rosemary Boeglin.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e