Forbes opublikował listę najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych

Forbes opublikował listę 400 najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Wynika z niej, że Wielkie Jabłko jest domem największej liczby miliarderów w kraju.

Wśród najbogatszych ludzi w USA znalazło się 53 nowojorczyków, których majątek opiewa średnio na prawie 6 miliardów dolarów netto. W ubiegłorocznym rankingu znalazło się 46 mieszkańców Wielkiego Jabłka, a ich fortuna wyniosła średnio 5,6 mld dolarów.

Kalifornia to stan z największą liczbą miliarderów (93).

Na szczycie listy nowojorskich miliarderów i piąty w rankingu najbogatszych Amerykanów jest David Koch, współwłaściciel Koch Industries, drugiej co do wielkości firmy prywatnej w Stanach Zjednoczonych. Majątek Kocha to 42 mld dolarów. Drugim najbogatszym nowojorczykiem, ósmym w rankingu miliarderów jest były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, który niedawno wrócił do Bloomberg LP, założonego przez siebie koncernu medialnego, którego wartość netto oszacowano na 34,3 mld dolarów.

Inni najbogatsi nowojorczycy, którzy znaleźli się w rankingu Forbesa to m.in.: Rupert Murdoch (miejsce 33, 14,2 mld dolarów netto) i Donald Trump (miejsce 125, 4 mld dolarów netto). Jedyną kobietą z Nowego Jorku w zestawieniu jest Joan Tisch z majątkiem wartym 3,1 mld USD (miejsce 185).
Nowojorskim miliarderom jeszcze sporo brakuje do czołówki najbogatszych mieszkańców USA. Najbogatszym Amerykaninem jest główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft, Bill Gates, z majątkiem wartym 81 mld dolarów. Jego przyjaciel – Warren Buffett, prezes Berkshire Hathaway, zajmuje miejsce drugie z fotuną w wysokości 67 mld dolarów. Larry Ellison, założyciel firmy produkującej oprogramowanie do obsługi baz danych, Oracle Corporation, który właśnie ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa znalazł się na trzecim miejscu (50 mld dolarów).

Ranking Forbesa ukazał się tydzień po tym, jak US Census Bureau opublikował dane z 2013 roku, które pokazują, że pięć procent gospodarstw domowych na Manhattanie z największymi dochodami odnotowało wzrost przychodów o dziewięć procent.
Najbogatsze gospodarstwa domowe zarobiły 88 razy więcej niż 20 procent rodzin zakwalifikowanych jako te, które miały najniższe dochody.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e