Eksplozja i pożar na Manhattanie

W czwartek po południu w tętniącej życiem części East Village na Manhattanie doszło do eksplozji i wybuchł pożar. Rannych zostało 19 osób.

Zdarzenie miało miejsce około 15:17 w pięciopiętrowym budynku mieszkalnym pod numerem 121 na rogu 7 ulicy i Drugiej Alei. Burmistrz Bill de Blasio powiedział, że wszystko wskazuje na to, że był to wybuch gazu.

Tuż przed eksplozją w budynku wykonywane były prace hydrauliczne.

Ponadto prezydent Con Ed poinformował, że ok. 2 po południu inspektorzy sprawdzali instalację gazomierza, który nie przeszedł kontroli. Po inspekcji pracownicy Con Ed opuścili budynek.

Osoby, które przebywały w okolicy twierdzą, że tuż przed wybuchem czuć było zapach gazu, ale jak poinformował burmistrz podczas briefingu, nikt nie zgłaszał pod numer alarmowy 911 o jego ulatnianiu się.
Pożar rozprzestrzenił się na inne budynki przy Drugiej Alei – 119, 123 i 125.

Wybuch i pożar spowodował zawalenie się budynku przy 121 Second Ave i częściowe zawalenie dwóch innych.

Jak powiedział komisarz FDNY Daniel Nigro, pierwszych 250 strażaków pojawiło się na miejscu zdarzenia w ciągu trzech minut.
W sumie rannych zostało 19 osób, w tym cztery są w stanie krytycznym. Siedem doznało drobnych urazów, a cztery otrzymały pomoc na miejscu. Wśród rannych jest pięciu członków nowojorskiej straży pożarnej, czterech hospitalizowano.
Rannych przewieziono do Bellevue Hospital Center, Mount Sinai Medical Center Beth Israel, NewYork Presbyterian-Weill Cornell Medical Center i Lenox Hill Hospital.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e