E-papierosy tylko w sklepach z licencją

Sklepy, które nie uzyskały licencji od Departamentu Spraw Konsumenckich na sprzedaż e -papierosów i akcesoriów do ich palenia muszą zakończyć ich sprzedaż do 23 sierpnia.

New York State Vapor Association (NYSVA), które opowiada się za detalistami i konsumentami e-papierosów i urządzeń do palenia, stara się pomóc w zminimalizowaniu wpływu przepisów na sklepy w mieście. W tym tygodniu zbliża się bowiem nowy termin przyznawania licencji.

W sierpniu ubiegłego roku, Rada Miejska uchwaliła przepisy, które wymagają od wszystkich sprzedawców posiadających w asortymencie e – papierosy, by do środy złożyli wniosek o licencję. Obowiązuje to tylko sprzedawców, którzy sprzedają e-papierosy od 28 sierpnia 2017 r. Od 23 sierpnia 2018 r. apteki czy popularne sklepy w USA „pharmacy”, nie są uprawnione i nie będą mogły sprzedawać żadnych powiązanych produktów.

Robimy ważny pierwszy krok w ochronie zdrowia nowojorczyków, szczególnie naszej młodzieży” – powiedział radny Fernando Cabrera, który wnioskodawcą projektu ustawy.

Badania nad zagrożeniami dla zdrowia przyniosły mieszane rezultaty. Jedno z badań opublikowanych przez czasopismo medyczne Tobacco Control zgadza się z poglądem, że e – papierosy są zdrowszą alternatywą dla tradycyjnych papierosów. Wykazano, że zmiana na e – papierosy może uratować 86,7 milionów lat życia w ciągu 10 lat.
Jednak kolejne badanie przeprowadzone przez University of Montana wykazało negatywne skutki – zwiększenie liczby młodocianych użytkowników. Zanegowano także  pozytywne skutki, jakoby mają one pomóc palaczom w rzuceniu palenia.

Zgodnie z najnowszymi przepisami, gubernator stanu Andrew M. Cuomo podpisał projekt ustawy zakazujący palenia e – papierosów na terenach szkolnych w całym stanie, a także we wszystkich ogólnodostępnych pomieszczeniach w całym Empire State.

 

 

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e