Korzystanie z e-papierosa zakazane na pokładzie samolotu

Amerykański rząd zakazał używania elektronicznych papierosów podczas podróży samolotami pasażerskimi. E-papierosy są zabronione na każdej linii lotniczej krajowej lub zagranicznej obslugującej loty do lub ze Stanów Zjednoczonych.

Jak powiedział Anthony Foxx – sekretarz Federalnej Administracji Lotnictwa (Federal Aviation Administration), to bardzo ważny przepis, który chroni pasażerów linii lotniczych przed niepożądanym narażaniem ich na opary, jakie powstają przy użytkowaniu e – papierosów, które do tej pory mogły być wykorzystywane na pokładzie samolotów.

Pasażerowie mogą wnosić e-papierosy na pokład samolotu, ale nie wolno im z nich korzystać.

Zgodnie z przepisem przyjętym w ubiegłym roku przez Pipeline and Hazardous Materials Safety Administration, zakazuje się również przewożenia e-papierosa w bagażu rejestrowanym, czyli tym, który po odprawie trafia do przestrzeni bagażowej w samolocie.
Decyzja ta została podjęta po kilku incydentach, gdy e-papieros włączył się w czasie lotu.
Np. na początku tego roku, Hawaiian Airlines poinformowały, że jeden z ich lotów został zmuszony do awaryjnego lądowania po tym, jak kapitan maszyny przez e-papierosa był zmuszony do aktywacji systemu tłumienia ognia w samolocie.

E-papierosy są zazwyczaj zasilane przez baterie litowe. Może dojść do ich samozapłonu w razie uszkodzenia, narażenie na zbyt wysokie temperatury lub w przypadku wady fabrycznej. Urzędnicy do spraw przeciwpożarowych powiedzieli, że nie byli oni w stanie określić, czy pożary powstały przez baterie, które samoczynnie się zapaliły, czy też pasażerowie zostawili papierosy włączone, gdy je pakowali, a walizki leżały w miejscu, gdzie była wysoka temperatura.

Wzeszłym miesiącu komisja transportu Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych próbowała dodać do ustawy polityki lotnictwa, przepis umożliwiający korzystanie z e-papierosów w samolotach, ale został on odrzucony.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e