Dwóch nowojorskich radnych aresztowanych podczas demonstracji na Manhattanie

Radny Ydanis Rodriguez napisał na Tweeterze, że on i jego kolega Jumaane Williams zostali skuci w kajdanki w czwartek podczas protestu na Manhattanie. Wcześniej agenci Immigration and Customs Enforcement zatrzymali Ravi’ego Ragbira, jednego z najbardziej znanych nowojorskich działaczy na rzecz praw imigrantów.

“Zostałem zaaresztowany z Radnym @JumaaneWilliams i ponad 10 osobami za walkę o Raviego i wszystkich nieudokumentowanych braci i siostry” – napisał Rodriguez.

Nie jest jasne, jakie postawiono zarzuty Rodriguezowi, Williamsowi i innym protestującym. Zdjęcia opublikowane na Twitterze, wykonane podczas demonstracji pokazują dwójkę radnych i innych protestujących.

Przedstawiciele New Sanctuary Coalition of New York City – organizacji, która zorganizowała protest powiedzieli, że setki demonstrantów zebrały się przed Jacob Javits Federal Building.

Ragbir żył zagrożony deportacją przez ponad dekadę po skazaniu go 16 lat temu za oszustwa przy wykorzystaniu narzędzi telekomunikacyjnych lub technologii informacyjnej. Spędził 22 miesiące w areszcie imigracyjnym. Kiedy został zwolniony, stał się zagorzałym aktywistą działającym na rzecz imigrantów w kraju.

„Ravi Ragbir jest wszystkim sla tego miasta”- powiedział Kaji Dousa, współprzewodniczący organizacji. ”Długoletni nowojorczyk, mąż i ojciec, Ravi jest kochany przez nas wszystkich, którzy mieli zaszczyt współpracować z nim w tworzeniu Nowego Jorku jako przyjaznej społeczności dla wszystkich jej mieszkańców. W rzeczywistości został on potraktowany przez ICE tak, jakby jego duch, więzy rodzinne i wkład do wspólnoty nic nie znaczyły, to nieludzkie”.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e