Doroczny konkurs jedzenia hot dogów na czas

W poniedziałek, na Coney Island odbędzie się konkurs jedzenia hot dogów na czas. Co roku 4 lipca, w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych, na Coney Island, sieć barów szybkiej obsługi Nathan`s Famous organizuje „International Hot Dog Eating Contest” w kategorii kobiet i mężczyzn.

Mistrzostwa w jedzeniu hot dogów mają kilkudziesięcioletnią tradycję. Organizatorem jest sieć barów szybkiej obsługi Nathan`s Famous, która w tym roku obchodzi 100 lecie powstania. Nathan`s Famous założył w 1916 roku polski imigrant Nathan’a Handwerkera, który swoją działalność rozpoczynał od małego stoiska na Coney Island. Sprzedawał hot dogi przygotowywane według receptury opracowanej przez jego żonę Idę. Dzisiaj, Nathan`s Famous to sieć barów szybkiej obsługi, która przez lata swej działalności zyskała światowe uznanie za niezrównaną jakość swojego produktu.

Pierwszy oficjalny konkurs odbył się 4 lipca 1972 roku. Jego zwycięzca, Jason Schecter zjadł w regulaminowym czasie 14 hot dogów. Niektóre źródła podają, że doroczny konkurs jedzenia hot dogów faktycznie po raz pierwszy odbył się 100 lat temu, w 1916 r. , ale informacja ta nie jest potwierdzona.

Ubiegłoroczny mistrz, Matt “The Megatoad” Stonie z San Jose spałaszował 62 popularne kanapki z parówką. Tym samy zdetronizował Joey „Jaws” Chestnuta z San Jose w Kalifornii, do którego należy rekord – 69 hot dogów. W 2015 r. Chestnut zjadł ich jedynie 60.

Do Chestnuta należą także rekordy świata w jedzeniu szparagów smażonych na głębokim tłuszczu , skrzydełek kurczaka, kiełbasek, rybnych tacos, jajek na twardo, papryczek jalapeno … Według niektórych doniesień prasowych, dzięki udziałowi w tego typu konkursach potrafi on zarobić rocznie nawet 200 tys. dolarów.

Najwyżej w rankingu kobiet plasowała się Sonya Thomas z Aleksandrii w stanie Wirginia, która w 2011 r. zjadła w 10 minut 40 hot dogów, ustanawiając nowy rekord w swojej kategorii. Thomas, znana również jako “Black Widow” obroniła swój tytuł w 2012 i 2013, straciła go w 2014 r na rzecz Miki Sudo z Las Vegas, która w roku ubiegłym obroniła tytuł. Zjadła 38 hot dogów, o cztery więcej niż w 2014 r.

Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród widzów, którzy na miejscu imprezy dopingują zawodników. Od lat zawody transmituje telewizja ESPN.

Zwykle w mistrzostwach bierze udział ok. 20 uczestników. Zwycięzca w każdej kategorii otrzymuje nagrodę pieniężną, pas championa (mężczyzna – musztardowy, kobieta – różowy) oraz prawo do darmowych hot dogów przez cały rok w Nathan`s Famous.

International Hot Dog Eating Contest
Poniedziałek, 4 lipca
Coney Island, Brooklyn
Nathan’s Famous Flagship Restaurant
1310 Surf Avenue (róg Surf i Stillwell Avenue)
Mistrzostwa
– 11:00 – kategoria kobiet
– 12:40 – kategoria mężczyzn
Dojazd metrem:
Kierunek Coney Island, do końcowego przystanku – Stillwell Avenue liniami D, F, N i Q

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e