Doroczne liczenie bezdomnych. Poszukiwani wolontariusze

Nowy Jork szuka wolontariuszy, którzy pomogą w dorocznym liczeniu bezdomnych żyjących na ulicach miasta.

Dokładna liczba osób żyjących na ulicach miasta jest niezbędna do walki z bezdomnością. Akcja ma także na celu pomóc niektórym z nich w ustabilizowaniu ich warunków życiowych.

Doroczne liczenie bezdomnych w ramach Homeless Outreach Population Estimate (HOPE) odbędzie się w poniedziałek 22 stycznia między godziną 22.00 wieczorem, a 4.00 rano we wtorek.Pracownicy terenowi będą mieli za zadanie nie tylko ich policzenie, ale też nawiązanie kontaktu z bezdomnymi oraz zaoferowanie im pomocy, przekazanie informacji o schroniskach oraz miejscach, gdzie mogą coś zjeść. Odwiedzą parki, metro oraz inne przestrzenie publiczne, będą wszędzie tam, gdzie można spotkać bezdomnych.

Wolontariusze mogą rejestrować się pod adresem nyc.gov/hope lub telefonując pod numer 311. Ankieta jest zlecona przez Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (U.S. Department of Housing and Urban Development), a dane zostaną opublikowane latem tego roku.

Podczas ubiegłorocznej akcji, w nocy 6 lutego 2017 r. na ulicach Wielkiego Jabłka znaleziono 3.892 osoby, prawie o 1100 więcej niż w 2016 r., ale o około 500 mniej niż w 2005 r., gdy po raz pierwszy odbyło się liczenie bezdomnych.

Burmistrz Bill de Blasio zobowiązał się do zapewnienia dodatkowych środków na walkę z rosnącą bezdomnością, w tym na stworzenie tymczasowych schronień i zatrudniania większej liczby pracowników.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e