Do wymiany poduszki powietrzne w blisko 34 mln samochodów w USA

Wadliwe poduszki powietrzne zostały zamontowane w blisko 34 mln samochodów w USA. Ich producent, firma Takata wzywa właścicieli aut, 11 różnych producentów do niezwłocznej, bezpłatnej naprawy. Usterka powoduje niekontrolowane eksplozje.

Już wcześniej Takata wezwała do naprawy poduszek powietrznych właścicieli 16,6 mln samochodów. Jak się okazuje, liczba aut z wadliwymi poduszkami może być znacznie większa.

Pod presją regulacji dotyczących bezpieczeństwa na drodze w USA, Takata Corp. ogłosiła, że naprawą zostanie objętych 34,8 mln samochodów osobowych i ciężarowych 11 różnych producentów, w tym Honda Motor Co i Toyota Motor Corp.
W wyniku wadliwych poduszek śmierć poniosło sześć osób, a ponad 100 na całym świecie odniosło obrażenia. Chodzi o poduszki powietrzne chroniące pasażerów i boczne po stronie kierowcy.

Oszacowano, że bezpośrednie i pośrednie koszty wymiany wadliwych poduszek wyniosą od 4 do 5 mld dolarów.

Eksperci Administracji ds. Bezpieczeństwa Transportu (National Highway Traffic Safety Administration, NHTSA) orzekli, że przyczyną awarii może być wilgoć, która po dłuższym okresie czasu przedostaje się do systemu napełniania poduszek powietrzem. Dlatego więc w pierwszej kolejności mają być naprawiane auta w rejonach kraju, gdzie panuje wysoka wilgotności powietrza, np. na Florydzie.

Sprawdź czy naprawa poduszek dotyczy twojego samochodu:

Acura Infiniti
BMW Lexus
Chrysler Mazda
Dodge Nissan
Ford Subaru
General Motors Toyota
Honda NHTSA VIN lookup tool

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e