Deszczowy początek tygodnia, w niektórych częściach Nowego Jorku sypnęło śniegiem

To kolejny deszczowy początek tygodnia w Nowym Jorku. Wprawdzie w kalendarzu wiosna, ale gdzieniegdzie sypnęło śniegiem.

Deszcz zaczął padać tuż po 7 rano w poniedziałek i będzie nam towarzyszył przez cały dzień, Termometry wskazywać będą maksymalnie nieco powyżej 50 st. F. W niektórych częściach Nowego Jorku, w tym w powiecie Rockland spadł śnieg.

Padający w mieście deszcz może w nocy przerodzić się w śnieg. National Weather Service twierdzi, że to mogą być niewielkie opady białego puchu.

Na szczęście uspokoił się silny wiatr, który w miniony weekend w porywach osiągał nawet 60 mil na godzinę. Powalone zostały liczne drzewa, uszkodzone linie energetyczne pozostawiły dziesiątki tysięcy osób bez prądu.

Wir polarny spowodował, że w pierwszy weekend kwietnia czuliśmy, że to bardziej zima, niż wiosna. Jak zapowiadają synoptycy, w pierwszej połowie kwietnia w rejonie Tristate będzie przeważało zimne powietrze.
“Wydaje się, jakby zimno miało być do połowy miesiąca” – powiedział meteorolog AccuWeather Ed Vallee.

Wtorek będzie słoneczny, ale chłodniejszy, maksymalnie 39 st. F. W środę termometry wskazywać będą do 45 st. F. Według National Weather Service w czwartek znów będzie padać.
EJ
Foto: Anna Doda

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e