De Blasio, Schumer obiecują walkę z GOP w sprawie planu podatkowego

Burmistrz Wielkiego Jabłka Bill de Blasio oraz senatorowie Chuck Schumer i Kirsten Gillibrand zjednoczyli się w niedzielę z lokalnymi związkowcami na Manhattanie i poprzysięgli, że będą walczyć z Republikanami, by nie doszło do skutku wprowadzenie proponowanego przez nich planu reformy podatkowej.

“Korzenie są tam, gdzie ostatecznie podejmowana jest decyzja, a ludzie będą z tym walczyć” – powiedział de Blasio dziesiątkom członków Zjednoczonej Federacji Nauczycieli, 32BJ-SEIU i Stowarzyszeniu Pielęgniarek stanu Nowy Jork, którzy tłoczyli się w holu nowojorskiego Ratusza.

“Byliśmy w stanie pokonać Trumpcare trzy razy. . . musimy zrobić to samo, aby pokonać ten plan podatkowy” – powiedziała Kirsten Gillibrand (D-N.Y.), odnosząc się do nieudanych prób przywódców republikańskich w sprawie uchylenia i zastąpienia Obamacare. Reprezentanci w Kongresie nie zdołali zdobyć wystarczającego poparcia dla ustawy.

Chuck Schumer (D-N.Y.), przywódca mniejszości senackiej wymierzył w sześciu Republikanów z Izby Reprezentantów z północy stanu i sześciu republikańskich przedstawicieli w Kongresie z New Jersey, którzy poparli plan podatkowy GOP. Powiedział zgromadzonemu tłumowi, że oni “muszą wybierać swoje stany ponad szczególne interesy bogatych, którzy próbują nimi dyrygować”.

“To nie jest kwestia partyjna” – powiedział Schumer, zanim wykrzyczał nazwiska kongresmanów Petera Kinga (R-Seaford), Dana Donovana (R-Staten Island) i Lee Zeldina (R-Shirley) za publiczne wypowiadanie się przeciwko planowi. Ustawodawcy powiedzieli, że są po części przeciwni planowi dlatego, że wyeliminowałby on podatki stanowe i lokalne z listy ulg podatkowych, które mogą być stosowane przez podatników w celu zmniejszenia ich federalnego obciążenia podatkowego.

Schumer i King powiedzieli, że wyeliminowanie tak zwanej możliwości odliczenia SALT oznaczałoby “podwójne opodatkowanie” i przede wszystkim zaszkodziłoby to podatnikom w stanach o wyższych podatkach od nieruchomości, takich jak Nowy Jork, New Jersey i Kalifornia.
Plan podatkowy GOP wyeliminowałby inne popularne ulgi podatkowe, takie jak odsetki zapłacone od zadłużenia z tytułu pożyczek studenckich i potrąceń na wydatki medyczne przekraczające 10 procent dochodu podatnika.

Demokraci twierdzą, że wyeliminowanie odliczeń to podwyżka podatków dla Amerykanów z klasy średniej. Przywódcy republikańscy, w tym sekretarz skarbu, Steven Mnuchin, odrzucają to stwierdzenie, argumentując, że odliczenia takie jak odpisy z tytułu podatku od nieruchomości nie zostałyby stracone, jeśli rządy stanowe, takie jak te w Nowym Jorku i New Jersey, okroiłyby swoje budżety i zmniejszyły wydatki.
Burmistrz de Blasio, powołując się na dane zebrane przez jego biuro powiedział, że po głębokiej analizie 700 000 podatników miejskich odnotowałoby pewien wzrost podatków w ramach planu GOP.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e