Czy prędkość twojego internetu jest rzeczywiście taka, jak w umowie?

Prokurator Generalny Eric Schneiderman poddaje w wątpliwość jakość usług firm dostarczających nowojorczykom internet. Zwrócił się do Verizon, Cablevision i Time Warner Cable o ujawnienie m.in. informacji dotyczących prędkości łączy internetowych.

Biuro Prokuratora Generalnego prosi trzech głównych dostawców usług internetowych o przedstawienie w terminie do 8 listopada dokumentacji od stycznia 2011 r. Chce mieć pewność, czy zapewniają oni mieszkańcom w pięciu dzielnicach Nowego Jorku rzeczywiście prędkość, jaką deklarują w umowach i za jaką odbiorcy płacą.

“Nowojorczycy zasługują na prędkości internetowe za jakie płacą” – powiedział w oświadczeniu Eric Schneiderman. “Jak się jednak okazuje, wielu z nas może płaci za jedną rzecz, a otrzymuje inną”.
W ostatnim czasie Biuro Prokuratora Generalnego odnotowało wzrost skarg na usługi internetowe.
Eric Schneiderman stwierdził, że rodziny w Nowym Jorku już i tak płacą ogromne koszty już za dostęp do Internetu i że nie będą tolerowane sytuacje, kiedy konsumenci nie otrzymują tego, co zostało im obiecane.

W listach do dostawców internetu, biuro Schneidermana poprosiło każdą z firm o informacje ilu klientów zakupiło u nich usługę z rozbiciem na oferowane przez nich pakiety, przestawienie skarg klientów czy wszelkich dowodów, które mogą świadczą o tym, że każda firma rzeczywiście zapewnia klientom łącze internetowe, za które co miesiąc płacą.

Listy wystosowano krótko po tym, jak firma Verizon nie dotrzymała obietnicy miastu, że ich usługa FiOS będzie dostępna dla wszystkich gospodarstw domowych w Nowym Jorku.

We wrześniu, miejski kontroler Scott Stringer poinformował, że 74 procent gospodarstw domowych na terenie miasta ma dostęp do szerokopasmowego internetu. 813 tysięcy nowojorczyków nadal nie ma dostępu do internetu w ogóle.

Jako pierwsza komentarza udzieliła firma Time Warner Cable. W oświadczeniu napisano: “Jesteśmy przekonani, że oferujemy naszym klientom prędkości i usługi, jakie obiecujemy i oczekujemy niecierpliwie na współpracę z Prokuratorem Generalnym, by rozwiązać tę sprawę”.

Do sprawy odniósł się Cablevision twierdząc, że: „Optimum Online konsekwentnie przekracza reklamowane prędkości szerokopasmowe, w tym w FCC i testach wewnętrznych. Z przyjemnością zapewnimy wszelkie niezbędne informacje o osiągach do Biura Prokuratora Generalnego, jak to robimy w przypadku wszystkich naszych klientów“.

Verizon odmówił komentarza i odesłał na swoją stronę internetową, gdzie zamieszczone są informacje dotyczące usług.
EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e