Czy elektryczne deskorolki, tzw. „hoverboards” zostaną zalegalizowane w Nowym Jorku?

Elektryczne deskorolki, tzw. „hoverboards” były tegorocznym hitem pod choinkę, mimo że są obecnie nielegalne we wszystkich pięciu gminach Nowego Jorku. Jedynym miejscem, w którym jazda na “hoverboardzie” jest dozwolona, to teren prywatny. Jest jednak szansa na to, że zostaną zalegalizowane.

Jose Peralta – stanowy senator reprezentujący Queens i Andy King – miejski radny z Bronksu poinformowali, że planują przedstawienie propozycji przepisów legalizujących „hoverboards”w Nowym Jorku.
„Nie ma żadnych powodów, by zakaz korzystania z hoverboardów” był w interesie publicznym” – powiedział Peralta . “Co więcej, żadna ze stron nie twierdzi, że należy rozpocząć rejestrację tego urządzenia w systemie DMV”.

Według prawa, „hoverboardy” podlegają takim samym przepisom jak inne pojazdy mechaniczne, w związku z tym nie można się nimi poruszać po chodnikach. Jednocześnie nie ma też zezwolenia na jazdę nimi po ulicach. Uważa się je za “pojazdy mechaniczne”, a wszystkie pojazdy silnikowe muszą być zarejestrowane w Department of Motor Vehicles (DMV). Departament Transportu twierdzi jednak, że aktualne przepisy nie dają możliwości ich zarejestrowania w DMV, więc nie są one dozwolone.

Obecnie osoby przyłapane na jeździe elektryczną deskorolką na ulicy, parkingu czy chodniku, mogą być ukarane grzywną w wysokości 200.

„Porozmawiajmy o skuterach dostawców żywności i innych rzeczach, którymi powinniśmy się zająć. Ale hoverboard, który jedzie mniej niż 8 mil na godzinę? To jest niedorzeczne” – powiedział Jose Peralta.

Zgodnie z projektem ustawy, „hoverboard” to każde samobalansujące urządzenie z elektrycznym układem napędowym, które osiąga szybkość 20 mil na godzinę lub mniej, ma dwa lub więcej kół na jednej osi, nie przekracza 20 cali wysokości i jest zaprojektowane do transportu jednej osoby.
Proponowane przepisy nie kwalifikowałyby „hoverboardów” jako pojazd silnikowy, a traktowałyby ten przedmiot jako deskorolkę. Zezwalałyby na korzystanie z tych urządzeń na określonych obszarach, takich jak chodniki, parki miejskie i place zabaw. Z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa, jazda elektryczną deskorolką ulicą lub ścieżką rowerową nadal byłaby zabroniona.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e