Czy będzie strajk NJ Transit?

Związki zawodowe pracowników kolei – NJ Transit kontynuowały w poniedziałek negocjacje przed ewentualnym strajkiem, jaki zaplanowały wkrótce w razie braku kompromisu. Gubernator New Jersey Chris Christie powiedział dziennikarzom w ten weekend, że kontroluje sytuację na odległość, bowiem przebywa obecnie na urlopie.

Gubernator Christie stwierdził, że jego zadaniem nie jest on bezpośrednio zaangażowany w negocjacje. Christie dodał, we wtorek odchodzi z żoną 30. rocznicę ślubu. Będzie w dalszym ciągu monitorować negocjacje, a powrót z urlopu zaplanował na koniec tygodnia.

Tysiące osób dojeżdżających do pracy NJ Transit mają nadzieję, że rozmowy zakończą się kompromisem.

W piątek obie strony spotkały się z Krajową Radą Mediacji. Stephen Burkett, rzecznik 11 związków kolejowych opisał sesję jako produktywną.

Pracownicy kolei twierdzą, że mają już dość pracy przez pięć lat bez umów lub podwyżek.
Plany awaryjne New Jersey Transit obejmują uruchomienie dodatkowego transportu autobusowego. Jednak tylko cztery na 10 osób zwykle dojeżdżających pociągami zmieści się do tymczasowej komunikacji. Agencja poinformowała, że około 65.000 osób będzie zmuszonych pomyśleć o alternatywnych rozwiązaniach. Przewiduje się, że na New Jersey Turnpike i Interstate 78 mogą tworzyć się korki nawet na 25 mil.

Z połączeń pociągami New Jersey Transit każdego dnia korzysta nawet 160 tysięcy osób.

Jeśli negocjacje nie powiodą się, strajk może rozpocząć się w niedzielę, 13 marca.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e