Czy będzie legalizacja marihuany w New Jersey?

Senator Nicholas Scutari dąży do zalegalizowania rekreacyjnej marihuany w stanie New Jersey. Polityk uważa, że dzięki wprowadzeniu regulacji stan będzie mógł zapewnić bezpieczeństwo obywatelom , a dzięki opodatkowaniu, do stanowej kasy wpłyną korzyści finansowe. Jeśli ustawa wejdzie w życie, New Jersey będzie pierwszym stanem na północno wschodnim wybrzeżu zezwalającym w majestacie prawa na zażywanie marihuany.

Senator nie może jednak liczyć na poparcie gubernatora Chrisa Christie, który jest zdecydowanym przeciwnikiem legalizacji rekreacyjnego zażywania narkotyku. Gubernator zapewnia, że zawetuje każdą taka ustawę, która trafi na jego biurko. Stwierdził też, że narkotyki nie powinny być dozwolone, a próba legalizacji w stanie New Jersey to zła prognoza.

W przeprowadzonym w czerwcu sondażu, 58 procent mieszkańców New Jersey opowiedziało się za swobodnym dostępem do marihuany, 38 procent było przeciwnych.

W projekcie ustawy zapisano, że marihuanę mogłyby kupować osoby które ukończyły 21 lat i palić ją poza miejscami publicznymi.

Od 2010 roku w New Jersey dostępna jest medyczna marihuana, która podlega ścisłym regulacjom i jest sprzedawana tylko w licencjonowanych przychodniach.

Każdego roku w New Jersey za nielegalne posiadanie marihuany aresztowanych jest ponad 20.000 osób.

W USA marihuana zalegalizowana jest obecnie w stanach: Kolorado, Waszyngton, Oregon, Alaska oraz Dystrykcie Kolumbii

Elżbieta Gruszfeld
Zdjęcie: Escalinata / photo on flickr

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e