„Czerwone maki i stokrotki w wazonie” Van Gogha na aukcji w Nowym Jorku

Obraz przedstawiający bukiet dziko rosnących kwiatów w wazonie namalowany przez Vincenta Van Gogha tygodnie przed jego śmiercią trafi na aukcję w Nowym Jorku.

Dom aukcyjny Sotheby’s poinformował, iż oczekuje się, że obraz „Martwa natura- Czerwone maki i stokrotki w wazonie” zostanie sprzedany podczas Evening Sale of Impressionist & Modern Art w Newym Jorku 4 listopada za 30 – 50 mln. dolarów.

Van Gogh, jeden z najbardziej wpływowych artystów XIX wieku namalował go w 1890 roku w domu jego lekarza, dr Paula Gacheta w Auvers-sur Oise.

W dniach od 2 do 5 października, martwa natura zostanie zaprezentowana w Convention & Exhibition Centre w Hongkongu, od 12 do 18 października w galerii Sotheby’s w Londynie , 31 października powróci do Nowego Jorku i zostanie zaprezentowana na wystawie w galerii Sotheby’s przy 1334 York Ave.
Jest to jedna z nielicznych prac, jakie Van Gogh sprzedał w trakcie swojego życia. Jest też jednym z niewielu wielkich dzieł artysty pojawiających się na aukcjach w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Martwą naturę nabyty Gaston Alexandre Camentron, znany kolekcjoner impresjonistycznych obrazów. W 1911 sprzedał go Paul Cassirer Gallery. Obraz pozostał w rękach prywatnych kolekcjonerów w Niemczech, aż do połowy 1920 roku, kiedy to trafił do Londynu i ostatecznie do Nowego Jorku. Jeden z założycieli Muzeum Sztuki Nowoczesnej ( Museum of Modern Art), A. Conger Goodyear, nabył go w 1928 roku i pozostał w jego rodzinie przez lata.
Znany jako jeden z głównych założycieli Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Goodyear utrzymuje tę pracę w prywatnej kolekcji jego rodziny. To był w końcu obdarzony w części przez Goodyears do Galerii Sztuki Albright-Knox w Buffalo, gdzie było na wyświetlaczu przez ponad 30 lat, zanim został sprzedany na wniosek rodziny.
Przez 30 lat dzieło sztuki było prezentowane na stałej wystawie w Galerii Sztuki Albright-Knox w Buffalo. Obecny właściciel nabył malowidło około roku 1990.

EJ

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e