Czerwone Gitary Symfonicznie – “Historia Jednej Znajomości”

Z końcem października swoją premierę miał wyjątkowy album “Czerwone Gitary Symfonicznie”. Płyta powstała z okazji 50 lecia zespołu. Jednocześnie jest hołdem dla nieżyjącego twórcy i lidera grupy – Krzysztofa Klenczona.

Na płycie znalazły się największe przeboje grupy nagrane w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Dyrygent Andrzej Szczypiorski, który ma już na swoim koncie podobne projekty z zespołami COMA i LADY PANK, wspaniale wyczuł charakter repertuarowy zespołu i stworzył aranżacje tak, by nie zakłócały one niepowtarzalnych linii melodycznych ponadczasowych piosenek.

Wydawnictwo z okazji 50 lecia zespołu jest także hołdem jego członków dla nieżyjącego lidera grupy – Krzysztofa Klenczona. Album zawiera właśnie jego piosenki.
Na płycie znajdują się m. in. takie hity, jak: „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Matura”, „Kwiaty we włosach”, „10 w skali Beauforta” i wiele innych. Twórczość zespołu znana jest każdemu Polakowi i zdołała połączyć już pokolenia.

Album promuje „Historia jednej znajomości”, jedna ze sztandarowych kompozycji grupy, która w opracowaniu orkiestry Symfoników Gdańskich nabiera charakteru idealnego na jesienne wieczory. I nie tylko …

Płyta zatytułowana „Czerwone Gitary Symfonicznie – w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi z okazji 50 lecia istnienia zespołu” została wydana nakładem Universal Music Polska.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e