Cuomo zaproponował ustawę zakazującą używania w całym stanie plastikowych toreb

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo przedstawił w poniedziałek projekt ustawy zakazującej używania w całym stanie jednorazowych, plastikowych toreb. Zgodnie z propozycją, zakazem byłyby objęte wszystkie punkty sprzedaży.

Zakaz nie dotyczyłby worków na odzież, worków na śmieci i wszelkich toreb używanych do zawijania lub przechowywania niektórych produktów spożywczych.
Gubernator powiedział, że ogłoszenie pojawia się w odpowiedzi na ustalenia zespołu zadaniowego dotyczące negatywnego wpływu toreb na środowisko.

Władze stanowe twierdzą, że zakaz zmniejszy ilość odpadów.

Jeśli zakaz zostanie przyjęty, wejdzie w życie 1 stycznia następnego roku.
Według urzędu gubernatora dziesięć miast, miasteczek i wsi w stanie Nowy Jork wprowadziło już zakaz plastikowych worków. W mieście Long Beach i hrabstwie Suffolk na Long Island obowiązują opłaty za plastikowe torby jednorazowe.

Miasto Nowy Jork przyjęło w 2017 r. projekt ustawy nakładającej 5-procentową opłatę za papierową lub plastikową torbę na zakupy, ale gubernator i Senat stanowy uniemożliwili jej wejście w życie.

Burmistrz Wielkiego Jabłka Bill de Blasio wzywał ostatnio do wprowadzenia zakazu stosowania plastikowych toreb w całym stanie.
Plastikowej reklamówkib rozkładają się przez kilkadziesiąt lat.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e