Cuomo: Warunki mieszkaniowe w budynkach NYCHA są szokujące

Warunki mieszkaniowe w budynkach New York City Housing Authority są szokujące, stwierdził gubernator Nowego Jorku. Andrew Cuomo wizytował w poniedziałek jeden z ponad 2400 budynków NYCHA.

Gubernator ostro skrytykował kierownictwo NYCHA i “labirynt biurokracji” za niedopuszczalne warunki panujące w największej publicznej instytucji mieszkaniowej w Ameryce Północnej, w której mieszka około 400 000 osób. Wezwał Radę Miejską do złożenia konkretnych wniosków dotyczących szybkiego rozwiązania sytuacji.

“Nie mam problemu z tym, by ogłosić ten stan wyjątkowy, ponieważ jest to zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Pojawia się pytanie, jakie konkretne działania podejmujemy”– mówił Cuomo.
Karaluchy, robactwo, farba i tynk schodzący ze ścian są jednymi z problemów dla bezpieczeństwa zdrowotnego, o których wspomina Cuomo. Na własne oczy mógł przekonać się w poniedziałek o kondycji budynków NYCHA , odwiedzając kompleks mieszkaniowy Jackson Houses w Bronksie przy Courtlandt Avenue, pomiędzy East 156th i East 158th streets w Melrose. Należy też nadmienić o niedogrzanych mieszkaniach. W tym sezonie tysiące mieszkańców podczas mroźnych dni alarmowało o braku ogrzewania.
Badanie przeprowadzone w ratuszu w lutym ujawniło, że 80 procent najemców mieszkań NYCHA , ponad 323 000 mieszkańców borykało się zimą z problemami grzewczymi lub brakiem gorącej wody.
W raporcie Departamentu Śledczego opublikowanym w listopadzie ujawniono również, że NYCHA przedłożyła fałszywe zeznania w zakresie stosowanych farb w ostatnich latach.

“Prawa mieszkańców zostały nadużyte, kropka”- powiedział Cuomo. “Ta sytuacja jest naprawdę nie do zniesienia. … Nie ma tu nic wspólnego z tym, jak rodzina zajmuje się danym mieszkaniem. Mieszkanie popada w ruinę i wzbudza wstręt, nie nadaje się do zamieszkania i jest to po prostu szokujące” – mówił Cuomo.

NYCHA jest jedną z około 150 agencji w stanie Nowy Jork zarządzających zasobami mieszkaniowymi danego miasta. Wprawdzie stan nie finansuje tych budynków, Cuomo powiedział, że warunki NYCHA są na tyle złe, że gwarantuje on finansowanie i interwencję władz stanowych.

Gubernator wezwał Radę Miejską do złożenia w ciągu dwóch tygodni konkretnych wniosków dotyczących sposobu rozwiązania problemu. Powiedział też, że sam podejmie decyzję przed upływem przyjęcia budżetu 1 kwietnia.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e