Cuomo przedstawi plan wprowadzenia opłat za przejazd przez niektóre części Manhattanu

Miasto Nowy Jork znajduje się wśród najbardziej zakorkowanych miast w kraju. Gubernator stanu Andrew M. Cuomo przedstawi w tym tygodniu plan przeciwdziałania przeciążeniu ruchu drogowego. Chce obciążyć finansowo kierowców za przejazd przez niektóre części Manhattanu o określonych porach dnia.

Podczas dorocznej prezentacji budżetu wykonawczego Cuomo ujawnił, że jego zespół w ramach inicjatywy Fix NYC, który w zeszłym roku pracował nad planem działania, by zwalczyć komunikacyjne korki wyda w piątek zalecenia i określi geograficzną “strefę cenową” dla kierowców w dzielnicy.

“Jeśli wjedziesz do strefy w określonym czasie, możesz zapłacić za przejazd” – powiedział Cuomo, który wyjaśnił, że system będzie podobny do bezgotówkowego pobierania opłat, niedawno wprowadzonego na wszystkich mostach i w tunelach Metropolitan Transportation Authority.
“Musimy zdefiniować strefę. Musimy ustalić opłaty. Musimy określić godziny” – powiedział Cuomo.

W obliczu rosnącej presji, by pozyskać stałe przychody dla MTA, Cuomo zadeklarował zeszłego lata opłaty za przejazd, mówiąc, że ceny za przekroczenie linii stanowiąc, że to “pomysł, na który nadszedł czas”.

Propozycja opłat za wjazd do niektórych miejsc na Manhattanie wywołała ostrą krytykę w przeszłości, w tym, gdy ówczesny burmistrz Michael Bloomberg bezskutecznie próbował przeforsować ten temat dziesięć lat temu.

Cuomo powiedział, że w przeciwieństwie do podobnej propozycji Move NY, że jego plan Fix NYC “nie przewiduje opłat za przejazd mostami” na i z Manhattanu, które są obecnie darmowe, jak most Queensboro. Ale, podobnie jak plan Move NY, pobierano by opłaty za wjazd w najbardziej zatłoczone części Manhattanu w określonym czasie. Proponowana strefa opłat Move NY dotyczy obszaru na południe od 60. ulicy.

We wtorek Sam Schwartz z Move NY, który jest jednym z członków zespołu Fix NYC gubernatora Cuomo, pochwalił go za wykonanie planu.
“To byłby pierwszy przypadek, gdy jakiekolwiek miasto w Stanach Zjednoczonych wprowadziło opłaty za zatory” – powiedział Schwartz. “Potrzeba odważnego polityka, aby posunąć to do przodu. Pochwalam gubernatora za tę odwagę” – dodał.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e