Cuomo podpisał ustawę o odbieraniu wszystkich rodzajów broni palnej sprawcom przemocy domowej

Gubernator Nowego Jorku Andrew podpisał ustawę o odebraniu broni palnej sprawcom przemocy domowej. Ustawa w tej sprawie została przyjęta miesiąc temu przez stanową legislaturę. To krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Empire State.

Według gubernatora Cuomo, wobec 4,5 miliona kobiet w kraju użyto przemocy i grożono im bronią palną, a 50 procent kobiet, które zginęły, zostały zamordowane przez swoich partnerów.

“Przemoc domowa sama w sobie jest przerażająca” – powiedział Cuomo. “Dodanie do tego broni, to już toksyczna, nieprzewidywalna kombinacja i wszystkie statystyki to potwierdzają”.
Nowe przepisy pozwalają na odebranie sprawcom wszystkich rodzajów broni palnej, w tym karabinów. Wcześniejsze przepisy państwowe zezwalały na odbieranie tylko krótkiej broni palnej.

“97 procent Amerykanów popiera sprawdzenie przeszłości (red. osoby ubiegającej się o zezwolenie na broń), w tym 97 procent właścicieli broni” – powiedziała liderka mniejszości w Izbie Reprezentantów.

Gubernator ogłosił także, że opracowywane są nowe przepisy w celu przedłużenia od 3 do 10 dni okresu oczekiwania dla osób, które od razu nie otrzymały zezwolenia na zakup broni palnej przez National Instant Criminal Background Check System National Instant Criminal Background Check System.

“W czasie, gdy przemoc z bronią w ręku nieustannie dręczy społeczności w całym kraju, podczas gdy rząd federalny odmawia działania, Nowy Jork musi poprowadzić szarżę, by raz na zawsze zakończyć tę epidemię” – powiedział gubernator Cuomo. “Dzięki temu prawodawstwu możemy zerwać niezaprzeczalny związek pomiędzy przemocą domową a śmiercionośną przemocą z użyciem broni i dalej budować najsilniejsze prawo dotyczące broni w kraju” – dodał.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e