Cuomo i Christie wzywają do przeprowadzenia niezależnego przeglądu infrastruktury Amtrak

Gubernator Nowego Jorku Andrew M. Cuomo i New Jersey Chris Christie wzywają do przeprowadzenia niezalenego przeglądu infrastruktury Penn Station. W ostatnich tygodniach na stacji doszło do dwukrotnego wykolejenia pociągu, co spowodowało ogromne opóźnienia i problemy dojazdem do pracy codziennych pasażerów Amtrak.

W liście do dyrektora generalnego Amtrak Charlesa “Wick” Moormana i Dyrektora Wykonawczy Federalnej Sieci Kolejowej (Federal Railroad Administration, FRA), Patricka Warrena, Cuomo i Christie stwierdzili, że wykolejenie się pociągu i poważne zakłócenia w obsłudze na wiekowej stacji kolejowej na Manhattanie uwypukliły “potrzebę pełnego przeglądu Infrastruktury Amtrak i protokołów obsługi technicznej “.

W ubiegłym tygodniu wadze Amtrak poinformowały, że wspólnie z FRA, która nadzoruje bezpieczeństwo kolei w USA rozpoczeto kontrolę infrastruktury Penn Station, także protokołów obsługi technicznej.
Ale w swoim liście Cuomo i Christie powiedzieli, że zapowiedziane działaniania Amtrak nie zajdą za daleko, skoro Amtrak nie zwrócił się do Nowego Jorku i New Jersey o udział w nich.

“Jako główni użytkownicy stacji Penn Station przez Long Island Rail Road i NJ Transit, Nowy Jork i New Jersey żądają niezależnej weryfikacji bezpieczeństwa toru na Penn Station” – napisali gubernatorzy. “Ten kompleksowy przegląd powinien uwzględniać w szczególności przyczyny niedawnych awarii na Penn Station i wszelkie niezbędne zmiany w procesach, w których przeprowadzane są rutynowe czynności konserwacyjne i naprawy awaryjne”.

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu, władze Amtrak poinformowały, że zobowiązały się do pilnej poprawy warunków na Stacji Penn, współpracując z wszystkimi partnerami.

Amtrak to około połowa wszystkich pociągów, które przyjeżdżają i odjeżdżają z zatłoczonego węzła tranzytowego, przewożąc 230 000 pasażerów dziennie. NJ Transit przewozi przez Penn Station dodatkowo 200 000 podróżnych dziennie. Pociągi Amtrak zapewniają istotną obsługę podróżnych między miastami na wschodnim wybrzeżu USA.

“Ci podróżni, mieszkańcy naszych stanów, zasługują na bezpieczną i niezawodną usługę kolejową” – napisali Cuomo i Christie.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e