Coraz więcej telefonów nowojorczycy gubią w autobusach i metrze

Od maja 2007 r. do 22 sierpnia 2013 r. do NYC Transit’s Lost Property Unit wpłynęło ponad 25.000 zgłoszeń o zagubionych w metrze czy autobusach telefonów komórkowych. Jak pokazują dane MTA, z roku na rok wzrasta liczba powiadomień o tego rodzaju zgubach. W tym roku przyjęto już 3162 zgłoszenia o zagubieniu „komórki”, podczas gdy w całym roku ubiegłym odnotowano 3142 powiadomienia, donosi amNew York.
Wzrost przypadków zagubionych telefonów tłumaczy się tym, iż zwiększa się liczba właścicieli tych urządzeń, jak również coraz to więcej osób korzysta z nich podczas swojej podróży środkami komunikacji miejskiej.

„Ogólnie rzecz biorąc, jest to prosty związek z faktem, że dzisiaj coraz więcej osób posiada telefony komórkowe niż kilka lat temu,” powiedział rzecznik MTA Kevin Ortiz. „Więcej telefonów oznacza, że są większe na ich zgubę.”

Ortiz dodał, że „pasażerowie częściej używają swoich telefonów podczas podróży”, aby grać w gry, słuchać muzyki i robić wszystkie inne rzeczy, na które pozwalaja ich smartfony. Ponadto kolejnym czynnikiem jest fakt, iż wzrasta liczba miejsc pod ziemią, w których można korzystać z telefonii komórkowej.

Według danych, nowojorczycy częściej gubią swoje telefony w okresie letnim, najrzadziej w styczniu i lutym.

Zatem jeśli zdarzy ci się pozostawić telefon lub jakąś inną rzecz w autobusie lub metrze w Nowym Jorku nie załamuj rąk, bo istnieje szansa na to, że ją odzyskasz. Odwiedź stronę www.mta.infom , kliknij „Lost and Found” i wypełnij formularz. Napisz jak najwięcej informacji o zaginionym przedmiocie, bo to ułatwi jego poszukiwanie. Aby odzyskać zaginioną rzecz, niefrasobliwi pasażerowie korzystają przede wszystkim z formularzy online, co według Williama Bonnera, kierownika Transit’s Lost Property Unit jest łatwiejsze i bardziej efektywne. W 2011 r. wypełnioniono 22.072 internetowe formularze, a w 2012 roku 23.933. Do Lost Property Unit można również zatelefonować wybierając 511, lub wybrać się tam osobiście.

Jeśli znalazłeś mały przedmiot, taki jak np. portfel, telefon komórkowy lub odtwarzacz iPod, możesz go zostawić pracownikom MTA w budce na stacji. Ze względów bezpieczeństwa, nie mogą oni otwierać drzwi kabiny więc każdą większą rzecz, która nie mieści się w okienku, należy zanieść do NYC Transit’s Lost Property Unit.
Transit’s Lost Property Unit mieści się przy 34th Street-Penn Station (8th Avenue) na dolnym półpiętrze (linie ACE). Otwarte w poniedziałki, wtorki i piątki od 8 rano do 3:30 po południu, w środy i czwartki od 11 przed południem do 6:30 wieczorem. Zamknięte w soboty, niedziele i święta.

Według danych MTA łączne szanse na odzyskanie zguby, biorąc pod uwagę wszystkie zaginione przedmioty wynoszą około 42%.

Przygotowała: Ewa Jaczynski
Zdjęcie: Ewa Jaczynski

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e