Coney Island zaprasza na bezpłatne pokazy fajerwerków

Od 1880 roku, Coney Island zyskała miano jednego z najpopularniejszych na świecie placów rozrywki. Plaża, promenada, Luna Park, Deno Park z Wonder Wheel, New York Aquarium, znane wszystkim hot – dogi Nathana co roku przyciągają rzesze turystów. Tradycją stały się także letnie pokazy fajerwerków.

W każdy piątek, w okresie wakacyjnym, na plaży Coney Island odbywają się kilkunastominutowe pokazy pirotechniczne. Od 12 lat tysiące nowojorczyków podziwia spektakularne widowiska sponsorowane przez Alliance for Coney Island.

W tym roku organizatorzy pokazów napotkali na przeszkodę ze strony miasta, które początkowo nie zezwoliło na zorganizowanie show 4 lipca, w Dzień Niepodległości Stanów Zjednoczonych, przypadające w następny piątek. Powodem miała być decyzja o tym, że pokaz ogni sztucznych organizowany przez dom towarowy Macy’s wraca na East River, przez co jeszcze więcej nowojorczyków, przede wszystkim z Brooklynu i Queensu będzie mogło uczestniczyć w świętowaniu urodzin Ameryki. Pokaz na Coney Island postrzegany był jako konkurencyjna impreza dla największego show tego dnia w Nowym Jorku.

Ostatecznie miasto zmieniło decyzję i wyraziło zgodę na zorganizowanie świątecznego pokazu.
Organizatorzy zapowiadają, że najbliższy pokaz będzie spektakularnym widowiskiem. Budżet wyasygnowany na jego przygotowanie jest dwukrotnie większy niż przeznaczony na cotygodniowe show.
EJ
Zdjęcia/film: Ewa Jaczynski

Pokaz fajerwerków na plaży Coney Island, który odbył się 27 czerwca 2014 r.

fireworks1

fireworks2

fireworks3

fireworks4

fireworks5

fireworks6

fireworks7

fireworks8

fireworks9

fireworks10

fireworks11

fireworks12

fireworks13

fireworks14

fireworks16

fireworks17

fireworks18

fireworks19

fireworks20

fireworks21

fireworks22

fireworks23

fireworks24

fireworks25

fireworks26

fireworks27

fireworks28

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e