Co zrobić z choinką po świętach?

Wzorem lat ubiegłych miasto organizuje zbiórkę ciętych naturalnych choinek. Nowojorskie służby sanitarne zbierać je będą w dniach od 2 do 13 stycznia.

Choinki zostaną przerobione na kompost i ściółkę, a później wykorzystane w miejskich parkach jako bezcenne źródło substancji odżywczych.
Zanim wystawimy przed domem choinki do recyklingu, NYC Department of Sanitation prosi o usunięcie z nich ozdób, oświetlenia i stojaków. Drzew nie należy też pakować do plastikowych worków.

W ubiegłym roku wydział sanitarny miasta zbiera z nowojorskich ulic ponad 250.000 choinek. W ubiegłym roku zostało poddanych recyklingowi ponad 30 tysięcy świątecznych drzewek.
6 i 7 stycznia 2018 r. w godzinach od 10:00 do 14:00 będzie można przynieść osobiście swoje świąteczne drzewo do jednego z wielu miejsc w mieście i poddać je utylizacji. Chętni, którzy chcą zabrać z sobą powstałą w ten sposób ściółkę powinni mieć przy sobie torbę. Lista miejsc tzw. MulchFest dostępna na stronie http://www.nycgovparks.org/highlights/festivals/mulchfest

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e