„Citi bike-sharing program” nie traci na popularności

Popularność samoobsługowego systemu korzystania z rowerów miejskich nie słabnie, a wręcz przeciwnie, osiąga kolejne rekordy. Z niebieskich jednośladów skorzystały już miliony osób.

Od momentu uruchomienia w Nowym Jorku Citi Bike Share Program, w maju 2013 roku, w tym tygodniu odnotowano 50 -milionową przejażdżkę rowerem miejskim.
Jest szansa, że w tym roku Citi Bike pobije zeszłoroczny rekord wynoszący 14 milionów przejazdów, 19 procentowy wzrost liczby amatorów dwóch kółek.

Aktualnie do dyspozycji nowojorczyków jest 10 tys. rowerów, 600 stacji dokujących w 55 dzielnicach miasta. Citi Bike jest w trakcie rozszerzania swoich usług i rozszerzenie rowerowej floty o kolejne 2 tys. jednośladów i utworzenie 150 dodatkowych stacji dokujących.

“Od blisko trzech lat wyniki mówią same za siebie: z Harlemu do Red Hook, z Astorii do Bed-Stuy, te niebieskie rowery stały się teraz częścią struktury naszego miasta – a teraz możemy się spodziewać 100 – milionowej przejażdżki” – powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

System samoobsługowego korzystania z rowerów publicznych jest dostępny 24 godziny na dobę, przez cały rok. Koszt za korzystanie z miejskich rowerów to: $12 day pass/30 – nielimitowane 30 – minutowe przejażdżki w ciągu 24 godzin , $24 3 – day pass/nielimitowane 30 – minutowe przejażdżki w ciągu 72 godzin i $163/ nielimitowane 45 – minutowe przejażdżki. Specjalnie opracowany system komputerowy dba o autoryzację oraz rozliczenie czasu jazdy. Wszystkie rowery wyposażone są w światła, dzwonki i GPS. Szczegóły na stronie https://www.citibikenyc.com/

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e