Choinka z Rockefeller Center rozbłysła tysiącem kolorów

Zgodnie z tradycją, znana na całym świecie choinka z Rockefeller Center rozbłysła w środę wieczorem tysiącem kolorów, tym samym oficjalnie rozpoczęto sezon świąteczny w Wielkim Jabłku. Towarzyszyło temu wydarzeniu wielkie show w wykonaniu znanych i popularnych artystów.

Tegoroczna choinka, to 80 – letni świerk norweski pochodzący z State College w Pensylwanii. Mierzy 75 stóp wysokości, waży blisko 12. Świąteczne drzewo zostało ozdobione tysiącem przyjaznych dla środowiska światełek LED nawleczonymi na ponad pięć mil kabla elektrycznego. Czubek świerku wieńczy mierząca 9.5 stopy kryształowa gwiazda Swarovskiego.

Ceremonia zapalania światełek na nowojorskiej choince odbyła się po raz 85. Temu wydarzeniu towarzyszyło wielkie show, w którym wystąpili znani i popularni artyści. Podczas dwugodzinnego widowiska transmitowanego przez telewizję NBC śpiewali: Brett Eldredge, Jennifer Nettles, Leslie Odom Jr., Pentatonix, Gwen Stefani, Seal i The Tenors.

Tradycja choinki z Rockefeller Center sięga czasów Wielkiego Kryzysu. Po raz pierwszy stanęła w tym miejscu w 1931 roku. Wtedy to robotnicy pracujący przy budowie budynków Rockefeller Center przybrali sześciometrową choinkę w 700 światełek i usytuowali ją przed ośmiomiesięcznym wówczas budynkiem RCA (aktualnie GE Building). Pierwsza oficjalna ceremonia zapalania oświetlenia nowojorskiej choinki odbyła się w 1933 roku.

Świąteczny świerk z Rockefeller Center będzie można podziwiać do 7 stycznia 2018 r. Oświetlony będzie
codziennie od 5:30 do 23:30.
Adres:
Rockefeller Center Plaza pomiędzy 48 i 51th Street i 5th i 6th Avenue
Dojazd:
– linie B / D / F / V do 47-50 Streets / Rockefeller Center
– linie N,R,W do 49th Street i 7 Avenue
– linia E do 5 Avenue i 53 Street
– linia 1 do 50 Street i Broadway
– linia 6 do 51 i Lexington Avenue

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e