Chirlane McCray rozważa pozostanie w City Hall po opuszczeniu przez jej męża urzędu w 2021 r.

Pierwsza dama Nowego Jorku Chirlane McCray rozważa pozostanie w City Hall, po tym, jak jej mąż, Bill de Blasio, opuści urząd w 2021 roku, o czym powiedziała w wywiadzie dla NY1 . Zastanawia się nad kandydowaniem na wybrane przez siebie stanowisko miejskie. Zastrzegła, że nie zamierza zastąpić swojego męża w pełnieniu głównej roli w mieście.

Chirlane McCray podzieliła się wiadomością dotyczącą jej ewentualnego startu w wyborach w 2021 roku w poniedziałek wieczorem w wywiadzie w NY1.
“Zastanawiałabym się absolutnie nad ubieganiem się o urząd. Cały czas mówię kobietom: powinnyście się ubiegać, powinnyście poważnie rozważyć kandydowanie na urząd” – powiedziała McCray.

„Chcę służyć ze szczególnym zaszczytem. Chcę wykonywać moją pracę bardzo dobrze, najlepiej jak potrafię, robić to, co teraz robię. I to jest to, gdzie zamierzam funkcjonować. A potem dowiecie się, co będzie dalej”.

Chirlane McCray jako pierwsza dama Nowego Jorku odgrywa dużą rolę w mieście. Nowojorczycy nie widzieli tak aktywnej pierwszej damy od lat. Część nowojorskich mediów nazywa jej działalność bezprecedensową. Obserwatorzy polityczni twierdzą, że wkład McCray w oficjalne sprawy miejskie jest większy niż na pierwszy rzut oka i że jest to próba podniesienia jej pozycji politycznej w kwestii jej ewentualnego kandydowania na urząd w mieście, np. prezydenta dzielnicy – np. Brooklynu, gdzie pierwsza para Nowego Jorku ma swój dom w Park Slope, w którym mieszkali, zanim przeprowadzili się do Gracie Mansion.
Mówi się, że żona burmistrza jest najbliższą doradczynią burmistrza. Sam de Blasio nazywa ją “swoją najbliższym powiernikiem” i ” Doradcą nr1″. Chirlane McCray przewodniczy miejskiej inicjatywie ThriveNYC, dotyczącej pomocy nowojorczykom cierpiącym na choroby psychiczne i nadużywającym śmiercionośnych substancji. Często doradza burmistrzowi w podjęciu ważnych decyzji politycznych lub dobieraniu personelu.

NY1 również zapytał ją o niedawne kontrowersje związane z jej rolą w City Hall. Niektórzy zastanawiali się, czy nie jest ona zbyt duża, ponieważ nie jest ona wybranym urzędnikiem.
Chirlane McCray powiedziała NY1, że burmistrz chce, by była w ratuszu.

“Nikt mnie nie wybrał, ale burmistrz mnie wybrał. I chce, bym służyła jako doradca i to jest coś, co chcę również robić. Mam coś do zaoferowania. Mam umiejętności, które mogę wnieść, bo dlaczego by nie “ – powiedziała McCray. “Prosi mnie, abym była na rozmowach kwalifikacyjnych. Mam często inny punkt widzenia na temat polityki. Przedkładam inny punkt widzenia i myślę, że on lubi słuchać moich opinii” – dodała.
Jeśli chodzi o ubieganie się o urząd, powiedziała, że nie będzie kandydować na burmistrza. Ale uważa, że burmistrz de Blasio chciałby, aby to zrobiła.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e