Chciała otruć koleżankę podając jej sernik z silnym środkiem nasennym

Kobietę z Brooklynu oskarżono m.in. o próbę morderstwa i włamania. Chciała otruć swoją koleżankę serwując jej deser i zawarty w nim silny środek nasenny. Zamierzała skraść jej dokumenty.

42-letniej Viktorii Nasyrovej z Sheepshead Bay grozi do 25 lat więzienia.
Władze twierdzą, że do zdarzenia doszło w sierpniu 2016 r. Nasyrova rzekomo umieściła w serniku rosyjski lek zwany fenazamem i podała go niczego nie podejrzewającej 35-letniej ofierze. Kobieta zjadła deser. Po jakimś czasie poczuła się chora i położyła się spać.

Zanim straciła przytomność, ostatnim jej wspomnieniem była wizja drugiej kobiety siedzącej obok niej w jej domu. Następnego dnia, inna koleżanka odkryła nieprzytomną w łóżku. Ubrana była tylko w bieliznę, a wokół niej były rozrzucone pigułki. Wyglądało to, jakby kobieta usiłowała popełnić samobójstwo. Przewieziono ją do szpitala na leczenie. Na szczęście przeżyła zatrucie.

Kiedy wróciła do domu, uświadomiła sobie, że zniknął jej paszport i dokumenty dotyczące zatrudnienia.

Władze twierdzą, że ofiara i pozwana są do siebie podobne. Obie mają ciemne włosy, tę samą cerę i mówią po rosyjsku.

Prokurator okręgowy powiedział: “To jest dziwne i pokrętne przestępstwo, które mogło doprowadzić do śmierci kobiety z Queensu, której jedyną wadą było to, że dzieliła ona podobne cechy z oskarżoną”.

Fenazepam (farm. Phenazepamum), to środek odznaczający się silnym działaniem nasennym, natomiast umiarkowanym uspokajającym, przeciwlękowym i przeciwdrgawkowym. Charakteryzuje się bardzo długim okresem półtrwania (ok. 60 godzin). Wykazuje znaczny potencjał uzależniający. Znajduje zastosowanie głównie jako lek nasenny, niekiedy pomocniczo w zaburzeniach lękowych, nerwicowych i padaczce.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e