Celnicy przejęli płynną kokainę w butelkach po oliwie i occie

Celnicy na lotnisku Kennedy’ego w Nowym Jorku przejęli 11 funtów płynnej kokainy. Narkotyk znajdował się w butelkach po oliwie i occie.

U.S. Customs and Border Protection (CBP) poinformował, że 5 października na międzynarodowe lotnisko Johna F. Kennedy’ego przybył z Mexico City obywatel Gwatemali, Andres Josue Leal Valle. Mężczyzna miał trzy walizki i torbę podręczną.

W trakcie rutynowej kontroli, uwagę funkconariuszy zwróciła plastikowa butelka, której zawartość płynu wydawała się być bardziej gęsta, niż opis jej zawartości. Po jej otwarciu, unosił się nietypowy dla produktu zapach, który teoretycznie miał się w niej znajdować.
W środku była podejrzana substancja. Test wykazał, że to rozpuszczona kokaina.
Jak się później okazało, Gwatelalczy przewoził sześć butelek, około 11 funtów płynnej kokainy. o przybliżonej wartości 194 tys. dolarów.

“Kokaina jest niebezpiecznym narkotykiem i CBP ma swoją rolę w trzymaniu tych używek z dala od naszych ulic” – powiedział Robert E. Perez, dyrektor New York Field Operations CBP. “Nasi oficerowie są zdeterminowani, aby chronić Amerykanów przed tymi nielegalnymi substancjami”.

EJ
Zdjęcie: U.S. Customs and Border Protection

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e