Burmistrz Nowego Jorku rozważyłby kary dla pieszych piszących SMS-y podczas przechodząc przez ulicę

Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio powiedział, że jest otwarty na ustawodawstwo, które będzie karać pieszych przechodzących przez jezdnię pisząc jednocześnie SMS-y lub przeglądając informacje w telefonie.
“Oczywiście bym to rozważył, bo widzę ludzi przechodzących przez ulice, którzy nie zważają na nic wokół nich i narażają swoje życie na niebezpieczeństwo” – powiedział burmistrz. “Z pewnością maksymalizują szansę na to, że ulegną wypadkowi”.

Pomysł karania rozkojarzonych pieszych wprowadzono w życie w różnych miastach. Od ubiegłego roku kary dla pieszych piszących SMS – y obowiązują w Honolulu. Za złamanie zakazu po raz pierwszy kary wynoszą od 15 do 35 dolarów. Wielokrotni sprawcy naruszenia prawa mogą otrzymać karę grzywny w wysokości do 99 USD.

Bill de Blasio stwierdził, że nie pracuje obecnie nad żadnymi przepisami, ale zdaje sobie sprawę z tego, że jest to problem na ulicach miast.
Zgodnie z badaniami, liczba użytkowników smartfonów, którzy zostają ranni lub giną w wypadkach drogowych, stale rośnie.

W 2015 roku Rada Bezpieczeństwa Narodowego USA wpisała “nieuważne chodzenie” na listę największych zagrożeń dla człowieka.

Zgodnie z raportem Departamentu Transportu miasta, nieuwaga kierowców i nieustępowanie pierwszeństwa pieszym, to dwie główne przyczyny 56,5 procent ok. 7.000 wypadków w okresie pięciu lat.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e