Burmistrz Nowego Jorku publikuje plan przeciwdziałania przeciążeniu ruchu drogowego

Burmistrz Nowego Jorku opublikował 5-punktowy plan działania w celu przeciwdziałania przeciążeniu ruchu drogowego. Inicjatywa miejska obejmuje odblokowanie ruchu, ograniczony dostęp do krawężników, zwiększenie egzekwowania prawa.

Zatory, to zmora nowojorczyków. Mamy z nimi do czynienia w obrębie całego miasta. Burmistrz Wielkiego Jabłka Bill de Blasio ma nadzieję zmienić ten stan rzeczy. Chce wprowadzić swój pięciopunktowy plan działania i zwalczyć komunikacyjne korki.


“Wraz z 8,5 mln osób, Nowy Jork osiągnął zarówno rekord liczby ludności, jak i siły ekonomicznej, ale nasz sukces wiąże się z poważnymi wymaganiami w naszej już zatłoczonej sieci ulic”
– powiedział de Blasio w niedzielę.
“To dzięki ukierunkowanemu wysiłkowi, który pomoże odblokować pasy ruchu, stworzyć pasy dla dostawców, odblokować skrzyżowania i autostrady. Inicjatywy te będą dotyczyć tych problemów. Zostaną wykorzystane nowe i uniwersalne narzędzia, które pomogą utrzymać płynny ruch w naszym mieście, od Midtown po wszystkie nasze dzielnice”.

By utrzymać płynny ruch przez centrum miasta, NYPD podwoi obecność swoich funkcjonariuszy ds. egzekwowania przepisów ruchu drogowego, którzy będą koncentrowali się na wykroczeniach dotyczących przemieszczania się i parkowania pojazdów, w tym tzw. double park, jak również na samochodach dostawczych, które mają zakaz wjazdu na daną ulicę.

Dodatkowo, na 11 przecinających miasto ulicach będą możliwe dostawy na jednej z jej stron, podczas gdy na drugiej stronie będzie zakaz zatrzymywania się od 6: 00 rano do 7: 00 wieczorem. Te ulice to:
• 59th i 60th Street od Fifth Avenue do Second Avenue
• 49th i 50th Street od Ninth Avenue do Third Avenue
• 58th Street od Lexington Avenue do Second Avenue
• 46th i 47th Street od Ninth Avenue do Third Avenue
• 54th Street od Eighth Avenue do Third Avenue
• 53rd Street od Ninth Avenue do Third Avenue
• 36th i 37th Street od Sixth Avenue do Second Avenue

Na Dolnym Manhattanie zostaną zamontowane dodatkowe kamery drogowe. „Parkowanie na drugiego” i inne rozporządzenia dotyczące ograniczeń zostaną udoskonalone, by ułatwić kierowcom ich zrozumienie i egzekwowanie ich przez władze.

Począwszy od stycznia, przez sześć miesięcy, miasto wprowadzi ograniczenia dostępu do krawężników od 7:00 do 10:00 rano i od 4 po południu do 7:00 wieczorem w następujacych strefach komercyjnych:
• Midtown: od Szóstej Alei do Madison Avenue i 45th Street do 50th Street
• Jackson Heights i Corona, Queens: od Roosevelt Avenue do Broadway i 108th Street
• Śródmieście, Park Slope i Prospect Heights, Brooklyn: z Flatbush Avenue i Grand Army Plaza do Tillary Street.

Miasto wzmocni swoje ograniczenia dotyczące przepisów “blok the box” na 30 skrzyżowaniach w Manhattanie i 20 w pozostałych dzielnicach, w tym zaktualizuje znaki, zastosuje nowe oznaczenia i zwiększy obecność NYPD w celu egzekwowania prawa.
Chodzi o nieblokowanie krytycznych skrzyżowań miasta. Gdy kierowca wjeżdza na skrzyżowanie i nie jest w stanie pokonać całej drogi za jednym cyklem, wtedy blokuje ruch na skrzyżowaniu i zagraża innym uczestnikom ruchu, blokuje też przejścia i trasy rowerowe. Innymi słowy, blokowanie pola jest niebezpieczne, nielegalne i powoduje przeciążenie ruchu.

Aby sprostać problemom z zatorami w Downtown Flushing i Jamaica, North Shore na Staten Island i Hunts Point wysiłki miasta będą obejmować rozbudowę chodników, nowe systemy sygnalizacji, zaktualizowanie tras samochodowych, przeprojektowywanie ulic i nie tylko.

Urzędnicy miejscy będą współpracować z odpowiednimi władzami stanowymi i lokalnymi w celu rozwiązania wąskich gardeł na autostradzie Cross Bronx i pasa drogowego Staten Island / most Verrazano-Narrows Bridge / Gowanus.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e