Burmistrz Bill de Blasio wygrał prawybory Partii Demokratycznej

Ubiegający się o reelekcję Bill de Blasio wygrał prawybory Partii Demokratycznej w wyścigu o fotel burmistrza Nowego Jorku.

“Zawsze kochałem to miasto. Przez ostatnie cztery lata objechałem i poznałem to miasto, które jeszcze bardziej kocham. Moja miłość do niego wzrosła. Moja miłość do mieszkańców tego miasta wzrosła. Mój szacunek do mieszkańców tego miasta wzrosła. Mój optymizm co do przyszłości miasta wzrósł, bo widziałem, co jest możliwe” – powiedział de Blasio w swoim wieczornym przemówieniu po ogłoszeniu wyników głosowania.

Bill de Blasio powiedział jednocześnie, że nie zamierza spocząć na laurach.
“Niezależnie od tego, jak bardzo kocham to miejsce, niezależnie od tego, ile dobrego widziałem, nie akceptuję status quo w tym mieście” – powiedział de Blasio. “Mamy więcej do zrobienia, moi przyjaciele. Mamy więcej do zrobienia”.

Zapewniał, że nie ma zamiaru zatrzymywać się, by budować piękniejsze i równe, sprawiedliwe miasto dla każdego nowojorczyka.

De Blasio był jednym z pięciu Demokratów ubiegających się o stanowisko burmistrza Nowego Jorku. We wtorkowych prawyborach tej partii, oprócz obecnego burmistrza brali udział: były radny miejski Sal Albanese z Brooklynu, prawnik z Brooklynu Richard Bashner, działacz na rzecz reform w policji Robert Gangi i przedsiębiorca Michael Tolkin.

Zgodnie z wynikami z 99 procent okręgów administracyjnych miasta, de Blasio otrzymał 75 proc. poparcie. 15,2 procent głosów przypadło jego największemu rywalowi Albanese (ponad 66 tys. głosów), 4,7 procent Tolkinowi, 3,1 procent Gangi, a 2,4 procent Bashnerowi.
Jak podkreślają nowojorskie media, frekwencja była bardzo niska. Głosowało 435 tys. osób.

W listopadzie, w wyborach powszechnych Bill de Blasio zmierzy się z kandydatką Republikanów na burmistrza Wielkiego Jabłka Nicole Malliotakis oraz kandydatem niezależnym, byłym oficerem policji NYPD i ekspertem ds. bezpieczeństwa Bo Dietlem.

Rzecznik Publiczny Letitia James wygrała renominację z Davidem Eisenbachem 76,27 do 23,39 proc.
Tymczasem Eric Gonzalez został zwycięzcą demokratycznego wyścigu na Głównego Prokuratora Okręgowego w Brooklynie.
W szczególnie kontrowersyjnych wyścigach do Rady Miejskiej w dzielnicy Queens w 21. dzielnicy, Francisco Moya wygrał z Hiramem Monserrate.
Monserrate, były radny i prawodawca stanowy został wydalony z Senatu po tym, jak został skazany za napaść na swoją partnerkę. Później odsiedział karę prawie dwóch lat więzienia po tym, jak został oskarżony o oszustwo i korupcję.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e