Blisko 90% Amerykanów uważa, że marihuana powinna być legalna

Zgodnie z najnowszą ankietą Harvard-Harris, blisko 90 procent amerykańskich wyborców uważa, że marihuana powinna być legalna w całym kraju, zarówno na użytek własny, jak i medyczna, lub w obu przypadkach.

Przeprowadzona na szeroką skalę ankieta Harvard-Harris wykazała, iż 49 procent wyborców uważa, że marihuana powinna być legalna do użytku własnego i medycznego. 37 jest zdania, że jest ona przydatna w medycynie.

Zaledwie 14 procent opowiedziało się za całkowitą delegalizacją narkotyku.
57 procent badanych ankietowanych uznało, że legalizowanie marihuany czyni społeczeństwa lepszymi.
Tylko trzy stany i dwa terytorium Stanów Zjednoczonych zakazują zażywania marihuany we wszystkich formach. Kalifornia pozwala na zażywanie marihuany i jej posiadanie i obecnie ma nadwyżkę narkotyków, ponieważ producenci wytwarzają jej zbyt dużo.

W grudniu ubiegłego roku w raporcie stwierdzono, że syndrom przewlekłych wymiotów spowodowany przewlekłym, intensywnym paleniem marihuany staje się coraz bardziej powszechny w stanach, które zalegalizowały narkotyk.

Ankieta Gallupa opublikowana w ubiegłym miesiącu wykazała, że 45 procent Amerykanów próbowało marihuany. Tyle samo ankietowanych przyznało, że zażywało jej przynajmniej raz.
Dla porównania, w badaniu przeprowadzonym w 1969 r., jedynie 4 procent Amerykanów powiedziało, że kiedykolwiek próbowało marihuany.
W ciągu ostatnich pięciu dekad, rekreacyjne wykorzystanie marihuany wzrosło. Aktualnie dozwolona jest ona w ośmiu stanach, co obejmuje 20 procent populacji Stanów Zjednoczonych.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e