Blisko 25.000 mieszkań z czynszem poniżej rynkowej stawki w Nowym Jorku

Administracja Nowego Jorku sfinansowała w zeszłym roku prawie 25.000 mieszkań z czynszem poniżej rynkowej stawki, powiedział burmistrz Bill de Blasio. To rekordowa liczba, największa od prawie 30 lat.

Jak poinformował burmistrz de Blasio, w 2017 r. liczba “tanich domów” wyniosła 24 536, z czego około połowę z nich zamieszkują rodziny z rocznym budżetem poniżej 43 000 dolarów.

Przyznał, że cztery lata temu on i jego administracja stawili czoła kryzysowi cenowemu i podjęli bardzo obszerny i ambitny plan rozwiązania tego problemu. “Zadanie było jasne. Tak wielu ludzi w tym mieście obawiało się przesiedlenia. Słyszałem to, dokądkolwiek poszedłem. Oni szukali rozwiązań” – powiedział Bill de Blasio.

W ubiegłym roku miasto wydało około 1,1 miliarda dolarów na sfinansowanie programu, którego celem jest utrzymanie lub tworzenie mieszkań dla nowojorczyków, którzy nie mogą sobie pozwolić na czynsz rynkowy. Administracja burmistrza de Blasio wydała około 3,3 miliarda dolarów od czasu objęcia przez niego urzędu.

De Blasio obiecał 300.000 tanich mieszkań w ciągu 12 lat.

Nowojorczycy, którzy chcą zapisać się na loterię mieszkań poniżej stawki rynkowej, mogą zatelefonować pod numer 3-1-1 lub zarejestrować się na stronie internetowej NYC Housing Connec.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e