Bill Cosby uznany winnym molestowania seksualnego

Znany amerykański komik Bill Cosby został uznany winnym molestowania seksualnego. Wszystko wskazuje na to, że jedna z największych gwiazd Hollywood spędzi resztę swojego życia w więzieniu. To pierwszy tak głośny proces od zainicjowania #Metoo – akcji społecznej, która pokazała skalę molestowania seksualnego na świecie.

Ława przysięgłych uznała winnym 80 – letniego Cosby’ego za odurzenie narkotykami i wykorzystanie seksualne pracującej wówczas w Temple University – 54 – letniej obecnie Andrei Constand, co miało mieć miejsce w 2004 r. w jego rezydencji na przedmieściach Filadelfii. Zasądzono mu 30 lat więzienia.

Wyrok wydano po dwutygodniowym procesie, w którym pięć innych kobiet zeznało, że Cosby – żonaty od 54 lat, również je odurzył i wykorzystał. Jedna z tych kobiet mówiła do niego przez łzy: “Pamiętasz, prawda, panie Cosby?” Dziś po ogłoszeniu werdyktu, dwie kobiety płakały, po czy zaczęły klaskać .

Ława przysięgłych w składzie: siedmiu mężczyzn i pięciu kobiet debatowała nad uzgodnieniem werdyktu 14 godzin. W pierwszym procesie Cosby’ego. Który odbył się rok temu, nie udało się im uzgodnić ostatecznego stanowiska i sprawę umorzono.

Prawnik Cosby’ego zapowiedział apelację. Powiedział: “walka się nie skończyła”.

Sędzia Steven O’Neill powiedział, że Cosby może pozostać wolny za kaucją, dopóki nie usłyszy wyroku skazującego. Cosby zaatakował prokuratorów po tym, jak ława przysięgłych uznała go winnym trzech przypadków molestowania seksualnego i podania środka odurzającego. Wstał i wybuchł, gdy przysięgli opuścili salę sądową. Użył przekleństwa w kierunku prokuratora okręgowego Kevina Steele, który argumentował, by unieważnić kaucję dla Cosby’ego i niezwłocznie go zatrzymać. Twierdził, że Cosby może uciec swoim samolotem. Na co aktor, używając trzeciej osoby odpowiedział: „On nie ma samolotu, dupku”. Krzyknął też: “Mam go dość!”
Sędzia O’Neill nie podał daty ogłoszenia wyroku. Prawo stanowe wymaga, by winny usłyszał go w ciągu 100 dni od skazania.

W sumie o molestowanie seksualne oskarżyło Cosby’ego 50 kobiet. Jednak wszystkie zarzuty karne oprócz sprawy Constand przedawniły się.

Bill Cosby- amerykański komik, aktor, autor, producent telewizyjny, muzyk, kompozytor i aktywista społeczny. Stał się ulubieńcem telewidzów na całym świecie dzięki serialowi “Bill Cosby Show” (1984 – 1992), w którym grał doktora Heathcliffa Huxtable wychowującego wraz z żoną liczną gromadkę dzieci w różnym wieku. Sitcom zdobył kilkadziesiąt nagród, w tym trzy statuetki Złotych Globów.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to trucks, infiniti suv and toyota suv
e